Close Menu
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
Facebook X (Twitter) Instagram
Среда, октобар 28
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti
Facebook YouTube RSS
Login
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
You are at:Početna » Šest pacijenata preminulo, 343 novooboljelih iz Pljevalja 17.
Društvo

Šest pacijenata preminulo, 343 novooboljelih iz Pljevalja 17.

AdminBy Admin18. децембар 2020.Нема коментара2 Mins Read
Facebook Twitter WhatsApp Telegram
sketch image of novel coronavirus
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp Telegram

Kovid 19 u Pljevljima ne posustaje. Trenutno, prema izvještaju Instituta za javno zdravlje u Pljevljima ima 343 aktivna slučaja, dakle svakog dana povećava se broj oboljelih, a činjenica da se radi o sve teže obliku ove bolesti i da su bolnički kapaciteti popunjeni, što nije teško jer ima svega oko 30-tak kreveta nikoga ne brine. Ukoliko se nastavi sa ovakvim tempom rasta broja oboljelih najsjevernijem gradu u Crnoj Gori prijeti katastrofa. Ljekari koji rade u Kovid ambulanti, na prijemnom odjeljenju padaju od umora. U prvoj smijeni rade u svojoj ambulanti kao izabrani ljekari, a pošto je jedan broj kolega na bolovanju, dnevno izvrše od 70 do 100 pregleda, jer je u jeku i sezonski grip, kao i uobičajene reakcije hroničnih bolesnika na enormno aerozagađenje. U drugoj smijeni rade u Kovid ambulanti, u prvoj liniji odbrane od ove bolesti, a ovom temom i u kakvim uslovima rade, kao i koliko su plaćeni ovi heroji, ne samo ljekari već I čistačica, kao i laboranti, vozači……Pvportal će se posebno baviti, kao i nekim drugim nelogičnostima…..

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1414 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 395 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica198
Nikšić67
Bar23
Budva22
Pljevlja17
Berane13
Kotor11
Cetinje9
Herceg Novi9
Tivat6
Tuzi5
Ulcinj4
Bijelo Polje3
Mojkovac2
Žabljak2
Rožaje1
Danilovgrad1
Kolašin1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljeno je 6 smrtnih ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bijelog Polja, Šavnika, Plužina i Herceg Novog.

Najstariji preminuli je imao 81 godinu a najmlađi 40 godina (1980 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 611 a od početka godine 620.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 442 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9279.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 43390.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica441612766126
Bijelo Polje650165767
Nikšić648525270
Budva578115014
Bar490132451
Cetinje45182423
Berane389180345
Pljevlja343105529
Herceg Novi282106924
Kotor273100120
Tuzi1252685
Rožaje117122735
Danilovgrad1068034
Ulcinj9793935
Mojkovac8727210
Kolašin761614
Plav2716711
Andrijevica2427211
Žabljak241826
Plužine23524
Tivat1979211
Šavnik1891
Petnjica14881
Gusinje2434
UKUPNO927933176611

Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram
Previous ArticleЛекић – Сви путићи воде до Самира Кадрибашића
Next Article „Novi mediji – stari problemi 2020.“
Admin

Related Posts

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Comments are closed.

Najnovije vijesti

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Pljevlja poslije više od 40 godina ponovo dobila semafore: Investicija vrijedna 263.172 eura

26. октобар 2026.
PLJEVLJA Vremenska prognoza
  • Facebook
  • YouTube
Скорашњи коментари
  • D Šuković на Rudar stigao u Mojkovac sa dvije ekipe, domaćina nije bilo: Tužna slika rukometa na sjeveru Crne Gore
  • Milan на Spor oko asfaltiranja prerastao u javni sukob: Vraneš i Rondović razmijenili teške optužbe
  • PM10Pljevlja на Od januara sve zarade u Crnoj Gori rastu: Minimalna plata od 1.000 do 1.400, prosječne penzije preko 600 eura
  • Ilija на ANKETA: Kako se dolazi do posla na sjeveru Crne Gore?
  • Građanin на Opštini Pljevlja 300.000 eura za asfaltiranje i unapređenje seoskih puteva
Copyright © 2026. Powered by OM3GA SOLUTIONS d.o.o. Hosted on OM3GA CLOUD.
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Koristite Ad Blocker
Koristite Ad Blocker
Naš sajt postoji zahvaljujući prikazivanju online reklama našim posjetiocima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti svoj Ad Blocker. Hvala na razumevanju!

Sign In or Register

Welcome Back!

Login below or Register Now.

Lost password?

Register Now!

Already registered? Login.

A password will be e-mailed to you.