Close Menu
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
Facebook X (Twitter) Instagram
Среда, октобар 28
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti
Facebook YouTube RSS
Login
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
You are at:Početna » IZJ – Sedam pacijenata preminulo, 258 novopozitivnih, iz Pljevalja 16
Društvo

IZJ – Sedam pacijenata preminulo, 258 novopozitivnih, iz Pljevalja 16

AdminBy Admin22. децембар 2020.Нема коментара2 Mins Read
Facebook Twitter WhatsApp Telegram
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp Telegram

Prema poslednjem izvještaju Instituta za javno zdravlje Crne Gore od 258 novoinficiranih pacijenata 16 je iz Pljevalja, dok se 15 pacijenata oporavilo. To znači da se u poslednja četiri dana čak 125 Pljevljaka oporavilo od Kovida 19. Da li je to stvarno tako, ne znamo ni mi, ali ni medicinari, jer se oporavljenim smatra pacijent dvije sedmice nakon što je kod njega registrovana bolest. Tako da ovaj podatak treba uzimati sa rezervom. Iako je tačno da se većina pacijenata nakon 15 dana oporavi od koronavirusa, postoji i značajn broj onih koji posledice ove bolesti osjećaju duže, a da bi produžili liječenje moraju da prođu komplikovane procedure. Ukupan broj aktivnih slučajeva u Pljevljima, prema izvještaju Instituta, je 232. Takođe i ovaj broj treba uzeti sa velikom rezervom jer je našoj redakciji poznato, da makar u sedam slučajeva, djeca oboljelih nisu ušla u ukupan broj aktivnih slučajeva, jer nisu ni testirana, a radilo se o 17. djece.

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1096 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 258 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica109
Nikšić53
Bar27
Pljevlja16
Herceg Novi13
Tivat10
Berane9
Danilovgrad6
Tuzi5
Bijelo Polje3
Andrijevica2
Budva1
Cetinje1
Kotor1
Ulcinj1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bara (2), Berana, Plužina i Kotora od kojih je najstariji imao 90 a najmlađi 54 godine (rođen 1966).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 628 a od početka godine 637.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 580 pacijenta, od toga prema podacima IZJ 15 iz Pljevalja.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8830.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 44542.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica441513224134
Nikšić624550371
Bijelo Polje570175668
Bar511137953
Cetinje45685224
Budva440134514
Berane368186348
Kotor256102721
Herceg Novi236114724
Pljevlja232121329
Tuzi1362785
Danilovgrad1098514
Rožaje104125535
Ulcinj9195335
Tivat8175510
Kolašin791644
Mojkovac2433510
Andrijevica2227811
Plav2217311
Plužine18605
Šavnik1891
Petnjica9951
Žabljak72026
Gusinje2434
UKUPNO883034760628

Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram
Previous ArticleCrkve upozorene na poštovanje mjera, subvencije nijesu obustavljene
Next Article „Potoci“ uspješno završili sezonu
Admin

Related Posts

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Comments are closed.

Najnovije vijesti

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Pljevlja poslije više od 40 godina ponovo dobila semafore: Investicija vrijedna 263.172 eura

26. октобар 2026.
PLJEVLJA Vremenska prognoza
  • Facebook
  • YouTube
Скорашњи коментари
  • D Šuković на Rudar stigao u Mojkovac sa dvije ekipe, domaćina nije bilo: Tužna slika rukometa na sjeveru Crne Gore
  • Milan на Spor oko asfaltiranja prerastao u javni sukob: Vraneš i Rondović razmijenili teške optužbe
  • PM10Pljevlja на Od januara sve zarade u Crnoj Gori rastu: Minimalna plata od 1.000 do 1.400, prosječne penzije preko 600 eura
  • Ilija на ANKETA: Kako se dolazi do posla na sjeveru Crne Gore?
  • Građanin на Opštini Pljevlja 300.000 eura za asfaltiranje i unapređenje seoskih puteva
Copyright © 2026. Powered by OM3GA SOLUTIONS d.o.o. Hosted on OM3GA CLOUD.
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Koristite Ad Blocker
Koristite Ad Blocker
Naš sajt postoji zahvaljujući prikazivanju online reklama našim posjetiocima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti svoj Ad Blocker. Hvala na razumevanju!

Sign In or Register

Welcome Back!

Login below or Register Now.

Lost password?

Register Now!

Already registered? Login.

A password will be e-mailed to you.