Close Menu
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
Facebook X (Twitter) Instagram
Уторак, октобар 27
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti
Facebook YouTube RSS
Login
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Politika
    • Ekonomija
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Informacije dostupne svima
    • Dijaspora
    • Vaše priče
    • Stara Pljevlja
  • Sport
    • Fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Odbojka
    • Ostalo
    • Rezultati uživo
  • Kultura
  • Život
    • Zanimljivosti
    • Zdravlje
    • Kuhinja
    • Dom
    • Ljubav i Sex
  • Obavještenja
    • Najava događaja
    • Ostalo
  • PVbiz
  • Oglasi
  • NVO
    • Bez rizika nema dobitka
    • Da zaživi selo
    • Američki ugao
    • Zračak nade
    • Mladi i zdravi stilovi zivota
    • Omladinski klub
    • EKO BAJKA
  • Komšiluk
– Najnovije vijesti iz Pljevalja
You are at:Početna » Korona ponovo bukti, osmoro umrlo, Podgorica se ne smiruje, 21 novo slučaj u Pljevljima, ukupno 354
Društvo

Korona ponovo bukti, osmoro umrlo, Podgorica se ne smiruje, 21 novo slučaj u Pljevljima, ukupno 354

AdminBy Admin29. октобар 2020.Нема коментара2 Mins Read
Facebook Twitter WhatsApp Telegram
Podijeli
Facebook Twitter WhatsApp Telegram

Laboratorije Instituta za javno zdravlje i druge laboratorije u državi koje se bave PCR dijagnostikom su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 937 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 354 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2 i to iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica170
Cetinje28
Nikšić27
Ulcinj27
Pljevlja21
Bijelo Polje19
Kotor17
Rožaje9
Kolašin8
Berane7
Herceg Novi6
Bar4
Tivat4
Mojkovac3
Danilovgrad2
Tuzi1
Budva1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno osam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 infekcijom i to kod pacijenata iz Bara (2), Ulcinja (2), Kotora (2), Herceg Novog i Nikšića, koji su bili rođeni 1967, 1960, 1940, 1967, 1968, 1943, 1952 i 1935 godine a prijave smrti su dostavili OB Bar (7) i OB Nikšić (1).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 281 a od početka godine 290.

U poslednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 242 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 3729.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 17746

S obzirom na enorman priliv uzoraka u laboratorije Instituta za javno zdravlje vrijeme čekanja na rezultate se značajno produžilo. Kako bi osiguralil da pacijenti koji čekaju rezultate ne predstavljaju potencijal za dalje širenje infekcije, od posebnog je značaja da sve osobe koje su testirane zbog prisustva simptoma ili kontakta sa oboljelom osobom do pristizanja trezultata ostaju u svojim kućama uz izbjegavanje svih društvenih kontakata.

Osobe koje tokom čekanja rezultata razviju simptome ili primjete pogoršanje kliničke slike ne treba da čekaju rezultate PCR analiza već se moraju odmah obratiti svojim izabranim ljekarima i pratiti njihove instrukcije za dalje postupanje i eventualno upućivanje na dodatne preglede i pretrage.

S obzirom na epidemiološko dešavanje na terenu jedino odgovornim ponašanjem možemo sačuvati zdravstveni sistem od urušavanja.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1655450343
Bijelo Polje34171535
Nikšić318263035
Bar22143316
Ulcinj17327017
Pljevlja16259421
Berane154107527
Budva1474502
Cetinje1313318
Kotor1203828
Kolašin65622
Danilovgrad471812
Žabljak39705
Mojkovac37433
Rožaje3488323
Plav2310810
Tivat201395
Tuzi181104
Herceg Novi131797
Gusinje4334
Petnjica4281
Plužine2210
Šavnik130
Andrijevica01693
UKUPNO372913412281

Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram
Previous ArticleNVU ED „Breznica“ I ove godine se nastavlja agonija građana Pljevalja
Next Article Kompletan program XXXIV Dana humora i satire „Vuko Bezarević“ – Pljevlja 2020 na TV Pljevlja
Admin

Related Posts

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Comments are closed.

Najnovije vijesti

U Srednjoj stručnoj školi održana radionica o savremenim metodama stručnog usavršavanja nastavnika

26. октобар 2026.

Privremene obustave saobraćaja na mostu Đurđevića Tara od 26. do 28. oktobra

26. октобар 2026.

Nastavak sjednice SO Pljevlja odložen za petak zbog nerazmatrane tačke dnevnog reda

26. октобар 2026.

Pljevlja poslije više od 40 godina ponovo dobila semafore: Investicija vrijedna 263.172 eura

26. октобар 2026.
PLJEVLJA Vremenska prognoza
  • Facebook
  • YouTube
Скорашњи коментари
  • D Šuković на Rudar stigao u Mojkovac sa dvije ekipe, domaćina nije bilo: Tužna slika rukometa na sjeveru Crne Gore
  • Milan на Spor oko asfaltiranja prerastao u javni sukob: Vraneš i Rondović razmijenili teške optužbe
  • PM10Pljevlja на Od januara sve zarade u Crnoj Gori rastu: Minimalna plata od 1.000 do 1.400, prosječne penzije preko 600 eura
  • Ilija на ANKETA: Kako se dolazi do posla na sjeveru Crne Gore?
  • Građanin на Opštini Pljevlja 300.000 eura za asfaltiranje i unapređenje seoskih puteva
Copyright © 2026. Powered by OM3GA SOLUTIONS d.o.o. Hosted on OM3GA CLOUD.
  • Početna
  • Marketing
  • O nama
  • Kontakt
  • Poslovni imenik
    • Hoteli
    • Restorani
    • Zanatstvo
    • Trgovina
    • Automobili
    • Osiguranje i Finansije
  • IMPRESSUM
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Koristite Ad Blocker
Koristite Ad Blocker
Naš sajt postoji zahvaljujući prikazivanju online reklama našim posjetiocima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete onemogućiti svoj Ad Blocker. Hvala na razumevanju!

Sign In or Register

Welcome Back!

Login below or Register Now.

Lost password?

Register Now!

Already registered? Login.

A password will be e-mailed to you.