Rudaru malo i +15, Pljevlja preokretom do naredne runde

0

ŠESNAESTINA FINALA KUPA CRNE GORE

Pljevlja-Rudar 90:77 (24:21, 17:23, 24:26, 25:7)

Sportski centar „Ada“. Gledalaca oko 300. Sudije: Kenan Gušmirović (Bijelo Polje), Danilo Popović i Branko Šćekić (Berane).

PLJEVLJA: Sandić, J. Jelovac 5, Milikić 13, Šubarić 24, Tabaš 21, Planić 4, Lučić, Vemić, Gačević 6, N. Jelovac 11, Radović 6.

RUDAR: Vraneš, Džaković 18, Marković 11, Janković 7, Vemić 5, Ž. Terzić 3, Tošić 21, S. Trezić 11, Borović, Starovlah 1.

Čudesnim preokretom Pljevlja su se plasirala među 16 najboljih ekipa u Kupu. Ključni momenat utakmice desio se u 28. minutu ili na minut i 35 sekundi do kraja treće četvrtine, kada je Rudar vodio sa 70:55, a u petorci Pljevalja bili su juniori. Skoro svi u sali pomislili su da će Rudar rutinski završiti meč, međutim Gačević je presjekao dva napada Rudara, Janko Jelovac jednu i uz to pored statičnih igrača Rudara uhvatio dvije lopte, a Sandić jednu. Sa druge strane igrači Rudara su nepotrebno šutirali za tri poena umjesto da strpljivim i dugim napadom čuvaju rezultat. Pljevlja su do kraja treće četvrtine uspjela da smanje prednost rivala i u poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 65:70. U poslednjoj četvrtini Rudar je postigao samo sedam poena, a tada se razigrao i Tabaš, koji je sa Šubarićem svoj tim odveo na kraju do ubjedljivog trijumfa, a raspoloženi Tošić i Džaković bili su nedovoljni da Rudar na kraju slavi.