Naslovna Najnovije vijesti Odbojkašice Rudara dočekuju Nikšić

Odbojkašice Rudara dočekuju Nikšić

0

Večeras u Sportskom centru „Ada“ u 19 sati, odbojkašice Rudara u odloženoj utakmici 13. kola Prve lige dočekuju Nikšić. Biće to prilika da se djevojke iz Pljevalja revanširaju Nikšićankama za neočekivan poraz u prvom djelu prvenstva. Inače meč je odložen zbog bolesti većine igračica Nikšića, a da li će se utakmica igrati uz prisutvo publike zavisi od preporuke Ministartsva zdravlja koje je sinoć izdalo saopštenje o izbjegavanju javnih okupljanja. U svakom slučaju Rudar je favorit, a maksimalnom pobjedom Rudar bi se bodovno izjednačaio sa ekipom Galeba. Naime Baranke su trenutno treće sa tri boda više od Rudara i boljim set količnikom, ali je Rudar dva puta ove sezone savladao Baranke tako da bi trijumfom zdržao šanse da se na kraju domogne trećem mjesta u ligaškom djelu prvenstva.

Prva liga (Ž) – 2019/2020

PozKlubOPIPKoličnik poenaBodOPIOSISKoličnik
1Luka Bar11547771.485451515045145.000
2Morača12339891.247361512339142.786
3Galeb114110051.135311510533171.941
4Rudar118510651.11328149531211.476
5Gimnazijalac119611601.03123158728261.077
6Albatros120012250.98020157826290.897
7Nikšić113612500.90918146824310.774
8Mediteran Bemax88411400.775101531212370.324
9Jedinstvo Franca106512690.83961521312410.293
10Budućnost84711610.7305152138410.195