Sreća prati hrabre

0

PRVA LIGA CRBE GORE ZA RUKOMETAŠE 12. KOLO

Rudar-Komovi 31:30 (14:16)

Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 1.000. Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Podgorica). Sedmerci Rudar 3(3), Komovi 6(4). Isključenja Rudar 12 minuta, Komovi 12 minuta.

RUDAR: Suljević šest odbrana i jedan sedmerac, Marković pet odbrana i jedan sedmerac, Junuz, Jelušić 6(3), Đulović, Dragašević 7, Bojović, Čepić 5, Ćorsović 2, Matović, Jakić, Vukas, Eraković 6, Knežević 5.

KOMOVI: Lalaević, A. Kastratović 10 odbrana, Filipović, P. Stojanović, M. Stojanović, Milović, Račić 1, Denić 3, Bakić 6, Elezović, Zonjić 7(1),  Ćirović, V. Kastratović 12 (3), M. Kastratović 1.

Zbog čega je rukomet sve popularniji u svijetu pokazala je večerašnja utakmica u „Adi“. Nakon dva tijesna poraza u kojima je Rudar pobjedio sam sebe, sreća se osmjehnula Pljevljacima i osvojeni su veoma važni bodovi koji mogu biti presudni u borbi za doigravanje za prvaka.

Još od samog početka vidjelo se da će ovo biti veoma uzbudljiva utakmica. Iskusnija ekipa Komova bila je u vođstvu, ali Rudar je držao priključak i pored činjenice da su gosti od 9. do 15. minuta imali igrača više na terenu. Tada su Komovi imali i najveće vođstvo od pet golova prednosti. Ipak golovima Petra Erakovića, Alekse Kneževića i Arsenija Dragaševića Rudar smanjuje prednost Komova na dva gola i sa tom prednosšžu gosti su otišli na poluvrijeme. U nastavku opet se igralo gol za gol, a domaći su prvi put izjednačili golom Erakovića u 40. minutu utakmice. Pet minuta kasnije Aleksandar Bakić postigao je gol za vođstvo Komova od 25:21. Ipak do 50. minuta Rudar je uspio da se dođe do gola zaostatka, a u poslednjem minutu, preko Erakovića i povede, bilo je 30:29. Prije toga golman Mladen Marković odbranio je sedmerac Slobodanu Zonjiću i činilo se da će Rudar do trijumfa. Ipak dvije sekiunde prije kraja najbolji pojedinac utakmice Vladimir Kastratović iskoristio je veliku šupljinu između bekova Rudara i sa devet metara poravnao rezultat. Publika je počela da izlazi kada je mladi igrač Komova Zoran Elezović napravio početničku grešku, gurnuo je Dragana Jelušića u momentu kada je htio da izvede loptu sa centra. Rukometna pravila su tu jasna, uslijedio je crveni karton i sedmerac za Rudar koji je u dva važna boda pretvorio Jelušić za delirijum u dvorani.