Naslovna Sport Fudbal Rudar nema namjeru da stane, rapsodija Pljevljaka u Danilovgradu

Rudar nema namjeru da stane, rapsodija Pljevljaka u Danilovgradu

0

Iskra – Rudar 0:2 (0:1)

Stadion: Braće Velašević. Gledalaca: 500. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: D. Marković u 45. i Seratlić u 90+4. minutu.Žuti kartoni: Drinčić (Iskra), D. Marković, Tomašević, Stijepović (Rudar).

ISKRA: Blažić 1,5, Đurišić 1, Drinčić 1, Obradović 1 (od 80. Mandić-), Malešević, Šahman 0,5 (od 66. Jovanović), Boričić 1, Vukotić 0,5 (od 53. Kato), Karaklajić 1, Petrović 0,5, Vuković 1.

RUDAR: Helić 2,5 Tomašević 2, D. Marković 2 (od 65. Krasić), Tiago Faria 2, N. Marković 2, Kašćelan 2, Stijepović 2, Ćuković 2,5 (od 75. Perišić-), Seratlić 2,5, Janketić 2,5, Vujačić 2 (od 90+1 Mrdak).

Igrač utakmice: Ermin Seratlić  (Rudar) – 2,5.

Ovo nije čudo ovo je fenomen. Rečenica koju je izgovorio uvaženi predstavnik sedme sile iz Podgorice, nakon utakmice „Časti mi ovaj Rudar me natjerao da navijam za njega“ dovoljno govori o tome šta ljudi koji prate fudbal u Crnoj Gori misle o najtrofejnijem klubu u Crnoj Gori. Aplauzi više nego korektne publike iz Danilovgrada upućene igračima Rudara ukazuju na poštovanje prema onome šta Rudar pruže ovog proljeća. Tim koga su svi otpisali otvara novu stranicu svoje istorije i pokazuje kako sport nije umro jer još postoje vitezovi koji ne igraju fudbal samo zbog novca, već zbog časti. Samo da se zna igrači koje niko ljetos nije htio žele da pokažu koliko su se o njih ogriješili oni koji su ih lako otpisali, a pobjednički duh koji im je unio Damir Čakar pokrenuo je mašineriju koju razrađuje fenimelni Edis Mulalić. Snagu Rudara osjetila je večeras Iskra, a kada se sve sabere domaćin je još dobro i prošao.

Iskra i Rudar prikazali su u prvom poluvremenu dobru igru. Igralo se otvoreno, bilo je dosta trčanja, lijepih akcija, ali i šansi pred oba gola. A prvi su zaprijetili Pljevljaci u 5. minutu. Brazilac Tiago je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ciljao bliži ugao. Međutim, Blažić se nije dao prevariti. Domaći su uzvratili pet minuta kasnije. Boričić je izveo prekid, a Đurišić loptu glavom sa sedam-osam metara poslao pored stative. Rudar je i u 13. minutu mogao do vodstva. Vujačić je sa lijeve strane ubacio loptu, a Janketić je sa desetak metara prebacio okvir gola. Vidjeli smo potom dvije dobre akcije domaćih – igrao se 17. minut kada je Đurišić oklijevao i dozvolio odbrani gostiju da ga izblokira, a u 23. minutu golman Helić je loptu krajnjim naporom izbacio u korner nakon pokušaja Ivana Vukovića iz slobodnog udarca. I nakon toga se igralo otvoreno, a u 37. minutu Rudar je propustio još jednu dobru priliku. Nemanja Marković sa peterca nije uspio da pronađe put do Blažićeve mreže. Ali, jeste Danilo Marković u 45. minutu. Sa dvadesetak metara je odlučno šutirao i pogodio desni ugao gola domaćih za veliko slavlje Pljevljaka – 0:1. Iskra je u nastavku pritisla, Rudar se branio i čekao pravu šansu da iz kontranapada riješi meč. Na samom startu probao je Vukotić je sa Ivice kaznenog prostora, a u 71. domaćin nije iskoristio veliku priliku. Đurišić je sa desne strane centrirao ka Karaklajiću, koji je sa sedam-osam metara promašio gol. Tri minuta kasnije gosti su mogli da riješe meč. Vujačić je na polovini domaće ekipe oduzeo loptu Obradoviću, krenuo sam ka Blažiću i kada se očekivao siguran pogodak, napadač Rudara je pogodio prečku. Imali su Pljevljaci u 89. minutu šansu preko Tiaga, ali je Blažić odbranio. Međutim, u četvrtom minutu nadoknade vremena gosti su potvrdili trijumf. Mrdak je oduzeo loptu Jovanoviču, dao pas ka Seratlicu, koji je ušao u kazneni prostor i pogodio za 0:2.

Pet minuta nakon utakmice

Vuko Bogavac pomoćni trener Rudara

-Sve čestitke momcima. Ovo što oni rade ovoga proljeća je zaista fenomenalno. Jednostavno pravi su momci, pravi su igrači, rade maksimalno profesionalno i sve se to vraća na terenu. Zaslužena pobjeda, možda rezultatski neubjedljiva kao predhodne, ali 2:0 pobjediti Iskru ovdje je odličan rezultat. Međutim mi idemo dalje i nećemo se zaustavljati. Nama je cilj opstanak, stremimo ka tome i nadam se da ćemo u narednim kolima igrati još bolje. Već zaboravljamo ovu utakmicu i pripremamo se za sledeće gostovanje Zeti u Golubovcima. Tamo očekujemo dobru igru i da nastavimo ovaj fenomenalni niz koji smo počeli ovog proljeća i nadam se da ćemo u budućnosti igrati još bolje. Želim još jednom da čestitam ovim fenomenalnim momcima, koji su se izdigli iznad svih nedaća- Vi znate kako smo počeli ljetos prvenstvo bez priprema, a ove zime takođe smo imali teške pripreme u Pljevljima po teškim vremenskim uslovima sa svega jednom prijateljskom utakmicom. Ponavljamo to iz kola u kolo, ali moramo, naglasio je Bogavac-

Aleksandar Nedović šef stručnog štaba Iskre

Čestitao bih ekipi Rudara na pobejdi. Mislim da smo nesmotreno primili taj gol i da u prvom poluvremenu nismo radili stvari koje smo spremali. Vidjeli ste koliko je bila klizava podloga. Mi smo bili u šest ili sedam situacija na vrh njihovog šesnaesterca kada nismo šutirali već smo tražili taj ekstra pas i onda smo kažnjeni u tom 44. minutu. U drugom poluvremenu u prvih pola sata igrali dobro imali taj pritisak, promašili zicer i posle toga smo krenuli hazarderski sa tri špica-Onda se desila ta greška i prmili smo drugi gol. Ništa idemo dalje, moramo da nastavimo da radimo, mislim da smo dosta hendikepirani bili jer nam je nedostajalo dosta igrača za ovakvu podlogu i ua ovakvog protivnika, kazao je Nedović

23. KOLO

BUDUĆNOST – ZETA 4:1

Petar Grbić 2, Panajotis Moraitis 6, 77, Draško Božović 62. (penal) – Srđan Krstović 52.

ISKRA – RUDAR 0:2

Danilo Marković 45, Ermin Seratlić 90+4.

SUTJESKA – PODGORICA 1:0

Stefan Nikolić 14.

GRBALJ – PETROVAC 0:0

(Petrovac je od 39. minuta igra sa igračem manje zbog isključenja Nenada Vujovića)

OFK TITOGRAD – KOM 2:3

Aldin Škrijelj 52, Ivan Novović 81 – Sava Gardašević 3, Žarko Popović 79, Mirza Hot 86.