Rudar slavio protiv Pro Basketa

0

PRVA B LIGA ZA KOŠARKAŠE  XIII. KOLO

Rudar  – Pro Basket 67:63 (13:24, 24:19, 21:4,  9:16 )

Dvorana:S.C. „Ada“. Gledalaca:50.Sudije: Boris Raičević,Kenan Gušmirović,Danilo Popović.

RUDAR:  Terzić,Marković 12,Janković 13,Vemić,Dragutinović,Tošić 5,Terzić 11,, Vraneš, Starovlah 9, Džaković 17.

PRO BASKET: Duraković,Đukić,Marković 16,Matijević,Radović 9,Jeftović 2,Ivović 11, Knežević 12, Ercegović 4, Radičević 1, Vasić, Milošević 8.

Košarkaši Rudara savladali su ekipu Pro Basketa,  u okviru XIV kola 1 B  lige za košarkaše. Gosti  iz  Tivta  namučili su ekipu Rudara. Rudsar je loše otvorio utakmicu i izgubio prvu četvrinu sa jedanaest  poena zaostatka.  Pljevljaci u uspijeli da do poluvremena smanje zaostatak  na šest poena. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom  37:43 u korist ekipe Pro Basketa.     U drugom poluvrmenu potpuno drugačija slika na parketu. Rudar je zaigrao ozbiljnije u defanzivi i dozvolio gostima da postignu samo četiri poena u trećoj  dionici utakmice. Rudar je riješio treću četvrtinu  u svoju korist sa 17 poena prednosti, rezultatom 21:4. Uz blagi pad u igri  u četvrtoj dionici, Rudar je uspio da iskontroliše utakmicu i na kraju slavi rezultatom 67:63.

Nakon 14. kola Rudar ima 21. bod i zauzima četvrto mjesto sa skorom sedam pobjeda i sedam izgubljenih utakmica.