Naslovna Sport Košarka Pobjeda za vrh tabele

Pobjeda za vrh tabele

0

PRVA B LIGA ZA KOŠARKAŠE  XIII. KOLO

Pro Basket – Pljevlja 59:82 (20:20,6:22,25:15, 8:25)

Dvorana :  Tivtat, Gledalaca : 50. Sudije:: Igor Janjušević,Ivan Lakićević,Sava Ćetković.

PRO BASKET:Milošević 3,Knežević, Božinović3, Marković 12,Jeftović, Bjelanović 2,Ivović 3, Ercegović 13,Raičević 4,Vasić 18.

PLJEVLJA:Sandić 2, Kostić 8, Jelovac J. 6,Jelovc M. 26,,Planić 4, Čepić 4,,Radović 6, Milikić 19,Vemić 1, Jelovac N. 6.

Ekipa Pljevalja slavila je ubjedljivo  u Tivtu, protiv ekipe Pro Baskta sa 23  poena prednosti. Domaći su ozbiljniji otpor pružili  u prvoj četvrtini koja je završena nerješeno 20:20. U nastavku ekipa Pljevalja zaigrala je ozbiljnije  I dozvolila domaćinu da potigne svega 6 poena u drugoj čletvrtini. Na odmor se otišlo sa 16 poena prednosti za Pljevlja. U trećoj dionici meća , kao I u prvoj  četvrtini blagi pad u igri Pljevalja,   da bi u nastavku, na krilima  Miloša Jelovca, koji je ubacio 26 poena,  ubjedljivo savladali ekipu iz Tivta.   Treba istaći da su na ovoj utakmici šansu dobili I upisali se  u strijelce svi igrači Pljevalja.

Ovom Pobjedom Pljevlja su usamljena na vrhu tabele, sa bodom više, ali i utakmicom više, od Podgorice.