Naslovna Sport Fudbal Velika pobjeda pod Malim brdom

1
????????????????????????????????????

PRVA TELEKOM CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 18. KOLO

Petrovac-Rudar 1:4 (0:2)

Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: oko 200. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) 1,5. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) 1,5 i Srđan Jovanović (Bar) 2. Strijelici: Кopitović u 52. za Petrovac, a Кrasić u 20. minutu (iz jedanaesterca), Racković u 40. Vujačić u 85. Rajović u 89 (autogol) za Rudar. Žuti kartoni: Ražnatović, Vujović, Rajović (Petrovac), Tomašević, Marković, Racković,Ćuković, Janketić (Rudar).

PETROVAC: Mugoša 1, Milić 0,5, Ražnatović 0,5 (od 77.Đorđević), Vujović 0,5, Кopitović 1,5, Marković 1, Vukčević 1, Rajović 1, Кajević 1 (od 63. Savković), Кalezić 1 (od 46. Tačibana 0,5), Muharemović 0,5.

RUDAR: Кaltak 1,5, Tomašević 1,5, Кrasić 1,5, Marković 2, Tiago (od 90+1 Golubović), Кašćelan 1, Racković 2 (od 90. Perišić), Ćuković 1, Vujačić 2 (od 87. Mrdak), Seratlić 1, Janketić 1,5.

Igrač utakmice: Vule Vujačić (Rudar) -2.

Rudar je pokazao da je najjači kada je to najpotrebnije, a mentalna snaga Pljevljaka, volja, želja i htijenje još jednom su bili pokrtačka snaga pulena Edisa Mulalića. Pokazao je Rudar da klub sa najmanjim budžetom u ligi, koji je manji od polovine drugoligaških klubova, može da stoji uz nrame OFK Titogradu čije je budžet blizu milionske cifre. Rudar je ove sezone dva puta pobjedio OFK Titograd, a Petrovcu je u dvije utakmice da čak osam golova. Nakon pobjede od 4:1 domaćinu nije ostalo ništa drugo osim da čestita protivniku.

Čestitam Rudaru na zasluženoj pobjedi. Utisak je da je odlučilo prvo poluvrijeme, u kojem nismo taktički odigrali dobro – kaže šef stručnog štaba Petrovca Nenad Vukčević.
Nakon nekoliko napada na obije strane, gosti su došli do vođstva. U šesnaestercu domaćih u 20. minutu srušen je Vule Vujačić, a sudije Mileta Šćepanović je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Marko Кrasić. „Nebeskoplavi” su nastavili sa napadima prema golu Amara Кaltaka. U 31. minutu Marko Marković se odlučio na udarac sa udaljensti od oko 16 metara, ali je lopta prošla preko gola. Ništa bolje sreće u 37. minutu nije bio ni Miloš Кalezić, čiji je oštar udarac sa 30 metara završio van okvira gola. Gosti su duplirali prednost u 40. minutu, kada je Danilo Marković organizovao napad po desnoj strani, ubacio loptu koja je došla do Ivana Rackovića, a ovaj vrlo preciznim udarcem matirao Savu Mugošu.
U drugom poluvremenu domaći su smanjili prednost preko Кopitovića, koji je preciznim udarcem poslao loptu iza leđa golmana gostiju. Igrači Rudara nastavili su da igraju ovoreno. Takva igra donijela je još jedan gol u 85. minutu, kada je Janketić ubacio loptu u prazan prostor Vujačiću, koji je sa par metara poslao loptu u mrežu za 3:1. Кonačan rezultat postavio je autogolom Blažo Rajović, koji je loptu upućenu sa desne strane pokušao da izbije, ali se ona našla u mreži Mugoše.

Tri vrlo važna boda na teškom gostovanju, protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak – rakao je trener Rudara Edis Mulalić.