Naslovna Sport Fudbal Pobjeda Rudara za bjeg iz zone baraža

Pobjeda Rudara za bjeg iz zone baraža

1

“TELEKOM” PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 17. KOLO

Rudar-Kom 3:2 (2:1)

Stadion Gradski. Gledalaca oko 200. Sudija Miloš Novović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) 2. i Jovan Došljak (Berane) 2. Strijelci: Krasić u 10, Janketić u 19. i Tiago Faria u 45 +1 minutu za Rudar, a Radulović u 24. i Vlahović u 52. za Kom. Žuti kartoni: Kaltak, Vuković, Krasić i Seratlić (Rudar). Crveni karton Viktor Trenevski trener FK Kom u 34. Minutu.

RUDAR: Kaltak 1,5, Tomašević 2, Vuković 1,5 (od 88. Golubović-), Krasić 2, Marković 1,5, Tiago Faria 1,5, Kašćelan 2, Ćuković 2, Vujačić 1,5 (od 84. Perišić-), Seratlić 1,5, Janletić 2 (od 90+1 Mrdak).

KOM: Novović 2,5, Nuculović 1,5, Popović 1 (od 46. Golubović 2), Đurković 1,5, Sentoku 1, Vujović 1,5, Orlandić 1,5, Kaluđerović 1 (od 46. Vlahović 2), Rjošuke1,5 (od 72. Gardašević-), Radulović 1,5, Milović 1,5.

Igrač utakmice Marko Novovoć 2,5

Rudar je pobjedio Kom, pretekao ekipu sa Zlatice na tabeli i makar za par dana biće van zone baraža. Iako je bilo hladno, možda par stepeni iznad nule, igrači na terenu su se potrudili da se oduže najupornijim promrzlim ljubiteljima fudbala. Većina njih je zadovoljna napustila trbine, ali i da je Kom došao do boda ne bi bilo nezasluženo.  Važnost utakmice i rano vođstvo domaćih uslovili su visok tempo svih 98 minuta koliko je ukupno trajao ovaj meč. Rijetkost je da dva najbolja strijelce ekipa na ejdnoj utakmici ne realizuju jedanaesterac, ali i to se desilo domaćem timu na ovoj utakmici. Nakon drugog penala za Rudar na trbine je morao šef struke Koma Viktor Trenevski.

-Nikada u svom životu nisam opsovao sudiju, možda sam opsovao u afektu, ali sudiju ne. Prvi put sam vidio da se na asistenciju pomoćnog sudije svira jedanaesterac i to je doprinijelo mojoj nervozi jer se sve češće sviraju penali protiv nas. Izvinjavam se zbog svog neprimjernog ponašanja,.  Mislim da je utakmica bila lijepa za gledanje, a mi smo na žalost izgubili i došli u nezavidan položaj. Odigrali smo loše prvo poluvrijeme, prmili smo golove iz naših grešaka. Kod drugog gola Rudara desilo nam se da nam jedan od nižih na terenu sa nešto više od metar od gola, nakon kornera daje gol na drugoj stativi. U drugom poluvrmenu smo kontrolisali igru dali gol ba vrijeme imali inicijativu, ali nismo uspjeli da preokrnemo. Čestitam Rudaru, a mi se okrećemo narednim utakmicama, kazao je Trenevski nakon završetka utakmice

Nije se mnogo čekalo na prvo uzbuđenje. Već u 8. Minutu Velizar janketić ušao  je u šesnasterac, golman Marko Novović se bacio, a Janketić samo sklonio loptu i sačekao da ga golman Koma  sruši. Njbolji strijelac  Pljevljaka uzeo je loptu u ruke postavio na bijelu tačku, šutirao, ali je Novović “pročitao” na koju će stranu šutirati i paradom odbranio gol. U nastvaku akcije, psolije  kornera lopta se odbila do Marka Krasića koji je iskosa sa desne strane šutirao i zatresao mrežu. Desetak minuta nakon toga korner je sa desne strane izveo Krasić, a Janketić usamljen na drugoj stativi glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0. Minut kasnije Janketić je sa dvadestek metara “uhvatio” volej, a golman Koma imao dosta sreće. Kom je sve čašće napado, a najopsaniji su bili iz prekida. U 24. minutu centrirao je Nikola Đurković, a Miloš Radulović glavom smanjio na 2:1. U 33. minutu, Vule Vujačić je sa 16 metara pogodio stativu lopta se odbila do Marka Vukovića, koji je šutirao, Novović odbranio. Vuković je ponovo došao do lopte na njega je startovao Marino Nuculović, na asistenciju pomoćnika Jovana Doljaka koji je imao dobar pregled situacije, Miloš Novović je pokazao na penal. Usliejdili su protesti klupe Koma, a Trenevski je morao na tribune. Penal je izveo Vule Vujačić, a Novović drugi put na ovoj utakmici odbranio je šut sa jedanaest metara.

U drgom poluvremenu potpuna dominacija Koma, a već u 52. minutu evro gol postigao je Nedeljko Vlahović koga je pljevaljska publika nagradila aplauzom. Kom je nastavio sa napadima, a Rudar se znalački branio. Ipak u prvom minutu sudijske nadoknade Tiago Faria je je nakon nesporazuma odbrane Koma I golmana Novovića moga da riješi meč, ali je brzopleto šutirao. U psoeldnjem minutu nadoknade kom je mogao do izjednačenja, ali Goran Vujović iz povoljne situacije nije bio precizan. Na kraju usliejdilo je slavlje domaćih.

-Ovo je bila vrlo važna utakmica za nas. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, postigli smo tri gola, nismo uspjeli da realizujemo dva penala i to nas nije pormetilo. U drugom poluvrmenu Kom je vrlo brzo postigao gol, imao šamsi, ali imali smo ih i mi. Pobjedilo smo direktnog konkurenta i povećali bodovnu zalihu. U narednom kolu čeka nas vrlo važna utakmica sa petrovcem I nadamo sad a ćemo u naredna dva kola uzeti još koji bod, kazao je pomoćni trener Rudara Vuko Bogavac