Naslovna Sport Fudbal Bod zlata vrijedan

Bod zlata vrijedan

0

Grbalj – Rudar 2:2 (1:1)

Stadion: Grblja. Gledalaca: 200. Sudija: Savo Vujović (Cetinje) – 1. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) – 2 i Miodrag Brajović (Podgorica) – 2. Strijelci: Đorđević u 11. i Perović u 74. za Grbalj, a Vujačić u 8. i Janketić u 90+2 minutu iz jedanaesterca za Rudar. Žuti kartoni: Merdović, Petrov (Grbalj), Tomašević (Rudar).

GRBALJ: Popović 1, Babić 1, Đuričković 0,5, Кordić 1, Кacić 0,5 (od 65. Stešević 1), Đorđević 1,5, Merdović 0,5, Кotorac 0,5 (od 66. Macanović  1), Petrov 0,5, Račić 0,5 (od 46. Perović  2), Đukanović 1.

RUDAR: Helić 1, Tomašević 1, Vuković 1,5, Кrasić  1, Marković 0,5, Faria  1, Кašćelan 1, Ćuković 1, Vujačić 2, Seratlić 1, Janketić 2,5.

Igrač utakmice: Velizar Janketić (Rudar) – 2,5.

Grbalj ponovo nije pobijedio pred svojim navijačima, a Rudar osvojio veliki bod bod u borbi za opstanak i zadržao se na osmom mjestu na tabeli. Sada Rudar ima tri boda više od Grblja i Petrovca. Imali su trikolori sve do drugog minuta nadoknade vremena tri boda u džepu, ali ih je jedna neopreznost koštala kompletnog plijena. Na kraju bilo je 2:2, a sigurno je da su ovakvim ishodom zadovoljniji Pljevljaci.

Gosti su je poveli golom Vula Vujačića u osmom minutu, ali su e trikolori brzo trgli i nakon samo tri minuta iujednačili. Na dodavanje Dejana Кotorca, Boban Đorđević je matirao golmana Rudara i postigao svoj šest prvenstveni gol. Nedugo zatim, Račić je pogodio stativu gola gostiju, a odbijenu loptu Đuričković je poslao pored gola.

Ekipa iz Radanovića  je preokrenula u 74. minutu.  Mladi Dejan Perović je dobio loptu Кordića, pobjegao odbrani gostiju i pogodio mrežu za 2:1. Ipak, u nadoknadi vremena Velizar Janketić je udarcem sa bijele tačke stavio izjednačio i svome timu donio veliki bod.

Od našeg stalnog dpisnika D.P.

REZULTATI 11. KOLA:

SUTJESKA – ZETA 2:1 (1:1)

Novica Eraković 2, Marko Ćetković 48 – Ivan Vukčević 24.

GRBALJ – RUDAR 2:2 (1:1)

Boban Đorđević 11, Dejan Perović 74 – Vule Vujačić 8, Velikar Janketić (penal) 90+2.

BUDUĆNOST – PODGORICA 1:0 (1:0)