Naslovna Najnovije vijesti Sjajni rezultati maldih šahista na turniru – Matirajmo otpad

Sjajni rezultati maldih šahista na turniru – Matirajmo otpad

0

U organizaciji ŠK ”7.oktobar” iz Podgorice,i ŠK ”Berane” i “ŠK” Gambit” iz Berana,u Beranama je 21.09.2019.godine održan DJEČJI ŠAHOVSKI TURNIR “MATIRAJMO OTPAD”. Turnir,na kome je učestvovalo 37 takmičara,igrao se po Švajcarskom sistemu od 7 kola,a takmičari su bili raspoređeni u tri starosne grupe.Osim takmičenja u šahu,tokom pauze na turniru,organizovana je prezentacija na temu otpada i ekološkog edukovanja mladih.

Na ovom turniru učestvovalo je i sedam mladih takmičara ŠK ”Osnovnih i srednjih škola” iz Pljevalja.Mladi pljevaljski šahisti,osim što su “matirali otpad”,matirali su i većinu svojih protivnika i ostvarili odličan rezultat.Osvojili su dva pehara i ukupno pet medalja:dvije zlatne,dvije srebrne i jednu bronzanu.

Pehar i zlatnu medalju osvojili su Ostojić Danilo i Laušević Gorazd,koji je,pobijedivši sve protivnike,ostvario maksimalan rezultat.

Drugo mjesto i srebrnu medaljuosvojili su Kotlaja Janko i Perković Zaharije,a bronzu je osvojio Laković Lazar.

Čolović Uglješa,osvajanjem četvrtog i Perković Jovan,petog mjesta,takođe su ostvarili dobar plasman.

Mladi pljevaljski šahisti su i ovom prilikom pokazali dominaciju u svojim kategirijama i tako nastavili niz uspješnih rezultata.