Naslovna Sport Fudbal Rudar se vratio u igru

Rudar se vratio u igru

0

OFK Titograd-Rudar 0:1 (0:0)

Stadion: OFК Titograda. Gledalaca: 200. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) 2 i Jovan Došljak (Berane) 2 .Strijelac: Ćuković u 84. minutu. Žuti kartoni: Ćuković, Seratlić, Кašćelan (Rudar).

OFК TITOGRAD: Ivanović 1,5, Roganović 1,5, Nikolić 1, Banović 1,5, Gašević 1 (od 46. Brnović), Mendi 1, Novović 1 (od 79. Živković), Gomeš 1, Činedu 1, Pavlović 0,5 (od 61. Merdović -), Đalović 0,5.

RUDAR: Ružić 2,5, Vuković 1,5, Кrasić 0,5 (od 46. Tomašević 1), Marković 1,5, Кašćelan 1,5 Racković 1, Perišić 1,5, Ćuković 2, Vujačić 1 (od 86. Mrdak -), Seratlić 1, Janketić 1.

Igrač utakmice: Branislav Ružić (Rudar) – 2,5

Rudar je iznenadio sve pa i sebe na Starom aerodromu i slavio je protiv favorizovanog OFК Titograda sa 1:0 i na najljepši način pozvao navijače da dođu u sbotu na Gradski stadion i vide koliko ovaj Rudar može protiv šampiona, Sutjeske. Istina Rudar se branio, Titograd napadao, ali na golu tima iz Pljevalja bio je sjajni Branislav Ružić koji je, čudesnim intervencijama, spustio roletnu na svoj gol, a jednu od par šansi koliko je imao Rudar Igor Ćuković je pretvorio u gol. Ovom pobejdio Rudar je pobjegao sa dna tabele i vratio tri izgubljena boda na svom terenu od Grblja u prošlom kolu.
Takav je fudbal. Imali smo priliku u prvom poluvremenu, nismo dali gol, a onda nas je golman održao u životu. Titograd je bio dobar, bili smo prinuđeni da ovako stanemo posle deset dana rada. U nastavku je kod nas viđena želja i borbenost i to nam je donijelo pobjedu. Drago mi je da smo slavili, ali fudbal nekad nije pravedan. To se desilo na ovom meču – rekao je Edis Mulalić, starteg Rudara.

Dominirali smo 90 minuta, stvorili dosta šansi, ali ih je golman održao u životu. U nastavku smo imali igri i inicijativu, imali smo sve što trea izuzev gola. Ne znam šta da kažem, ne mogu da prigovorim nijednom igraču ništa – rekao je Dragoljub Đuretić, kormilar OFК Titograda.
Rudar je u prvom poluvremenu stvorio prvu priliku na utakmici, a Marko Vuković je u sedmom minutu šutirao pored gola. U 16. minutu Marko Roganović je sa desne strane centrirao, Radomir Đalović glavom ciljao ugao, ali je Branislav Ružić odlično intervenisao. Ružić je spasio mrežu i 25. minutu kada je Ivan Novović je odlično izveo prekid, a Ganac Ajana Činedu glavom zahvatio loptu. Poslije udarca iz ugla, probao je Senegalac Mamadu Mendi, ali ni on nije uspio da zatrese mrežu. U 32. minutu Ognjen Gašević je dao loptu za Mendija, koji je sa petnaestak metara sa desne strane šutirao, ali je lopta završila pored stative.

U drugom poluvrmenu ređale su se prilike tima iz Podgorice, a prvu šansu imao je Radomir Đalović, nakon asistencije Vojina Pavlovića, u 50. minutu kada je izašao sam ispred Ružića, ali je šutirao pored gola.
kako se bližio kraj utakmice Rudar je sve ređe bio na polovini protivnika, činilo se da je nestalo pulenima Edisa Mulalića snage, ali se na kraju ispostavilo da nije tako. Bolje uigrana i bolje fizički spremna ekipa Titograda je napadala. U 65. minutu Brazilac Lukas Nasimento Gomes probao je da lobuje golmana Rudara, ali Ružić je izbacio loptu u korner. Samo par minuta nakon toga Ivan Novović je sa 25 metara odlično šutirap, lopta je završila pored stative. U 78. minutu nakon prekršaja na Đalovićem, Novović je sa 18 metara šutira za malo iznad gola. Rudar je tada počeo da koristi prazninu u odbrani domaćih i u 80. minutu nakon jendog kontra napada pokušao je Vule Vujačić, ali nije pogodio. U 84. minutu sjanu šansu imao je Vuković je sa petnaestak metara šutirao, Ivanović odbio do Rackovića, kojeg su domaći igrači izblokirali. Uslijedio je korner, nakon kojeg se stvorila gužva, u kojoj se najbolje snašao Igor Ćuković i pogodio mrežu za 0:1 i na kraju se ispostavila za prva tri boda Rudara u novom prvenstvu.