Naslovna Sport Košarka Grbović rešetao Radović debitovao

Grbović rešetao Radović debitovao

0

Bivši član KK Pljevlja, sada njemačkog Ulma, Adnrija Grbović u prvom kolu B kadetskog Preventstva Evrope nosio je reprzentaciju Crne Gore do ubjedljivog trijumfa nad Ukrajinom. Ovaj biser crnogorske košarke, sin nekadašnjeg košarkaša Rudara, Aleksandra Grbovića postigao je čak 32 poena i još jednom dokazao zbog čega je već u kadetskom uzrastu postao meta brojnih evropskih klubova. Još jedan član KK Pljevlja imao je čast da debituje u dresu sa državnim grbom, Ivan Radović. Trener KK Pljevlja Milinko Miki Jelovac posjetio je naše reprzentativce prije utakmice sa Švajcarskom .

Naravno da sam srećan zbog njih i moram da budem ponosan na ove momke. Andrija je do prije par godina bio naš član i KK Pljevlja su i dalje njegov klub kod njega se čekalo da proradi taj košarkaški gen i on svoj talenat nadograđuje iz dana u dan. Takođe, možda daleko težim putem, direktno iz našeg kluba Ivan Radović se tokom priprema nametnuo selektoru i debitovao u reprezentaciji. Svake godine iz našeg kluba neko se izbori za najuži izbor mlađih državnih selekcija, što nam daje podstrek da još bolje i organizovanije radimo. Pored priznanja za naš klub ovo je svakako jedan od momenata koje moramo iskoristiti i pokušati svi zajedno da Pljevlja vratimo na prvoligšaku mapu Crne Gore, saopštio je Jelovac.