Naslovna Najnovije vijesti Učenici Osnovne škole „Salko Aljković“ uspješni na sportskim takmičenjima

Učenici Osnovne škole „Salko Aljković“ uspješni na sportskim takmičenjima

0

Državno prvenstvo 36. Školskih sportskih igara Crne Gore održano je
u Baru 1. i 2. juna 2019. godine. Pobjednici regionalnih takmičenja, plasirali su se na Državno prvenstvo.Učenici naše škole postigli su zapažene rezultate:

II  mjesto u fudbalu (dječaci)

III  mjesto u odbojci (djevojčice)

V  mjesto u atletici (800 m pojedinačno), učenik Terzić Ognjen.

Učenike je na takmičenje vodila Ivna Vraneš Malić, profesorica fizičkog vaspitanja.

Školske sportske igre učenika osnovnih škola Crne Gore imaju za cilj da
školsku omladinu motivišu na sistematsko fizičko vježbanje i sportski trening i na taj način doprinesu stvaranju navika za aktivnim učešćem u sportu.

Na Balkanskom šampionatu u karateu, kata tim pionirki u sastavu :Beljkaš Neda, Malidžan Maša i Šubarić Nataša, osvojio je sa svojim klubom „Potoci“ DRUGO MJESTO.Sve tri djevojčice su učenice naše škole.

U sastavu kata tima koji je osvojio bronzanu medalju bio je naš učenik Klačar Luka.

Marija Vučinić, koordinator Tima za podršku i praćenje rada sa darovitim učenicima