DSC011931-770x450 Sport

Rudar opet izborio bod

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA

Rudar-Sutjeska 1:1 (0:1)

Stadion Gradski. Gledalaca oko 400. Sudija Predrag Radovanović (Podgorica) 0,5. Pomoćnici Danijel Dević (Bar) 1 i Srđan Jovanović 1,5 (Bar). Strijelci Đalović u 63. minutu za Rudar, a Ceger u 31. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Kartal, Mećinović (Rudar), Ćetković i Vlaisavljević (Sutjeska).

RUDAR: Kuč 2, Ražnatović 2, Mećinović 1,5, Sopo 1,5, Vuković 2 (od 89. Kriještorac-), Marković 2, Golubović 1,5, Kođo 1,5 (od 75. Racković-), Zečević 1,5, Đalović 2 (od 90+3 Gogić-).

SUTJESKA Giljen 1,5, Nedić 2, Janković 2, Osmajić 1,5 (od 68. Vlaisavljević-), Ćetković 2, Bulatović 1,5, Bubanja 1,5, Marković 1 (od 78. Božović-), Mi. Vučić 1,5, Ma. Vučić 2, Cicmil-(od 22. Ciger 1,5).

Ono što nije uspjelo Rudaru koji se bori za Evropu, uspjelo je Rudaru koji se bori za opstanak. Pljevljaci su ostali neporaženi protiv šampiona i pokazali da protiv ovog tima Rudara nikome neće biti lako ovog proljeća. Sutjeska je bila apsolutni favorit, ali Rudar je bio uporniji, odgovorniji i borbeniji od rivala i sasvim zasluženo osvojio bod i treći put uzastopno utakmice Rudara završene su 1:1, već drugi put u Pljevljima Rudar je uspio da stigne prednost favorizovanih protivnika, što je po šefu stručnog štaba Rudara Nenadu Vukčeviću dokaz da ekipa ima karakter.

Sve osim poraza protiv ovako jakog protivnika i lidera na tabeli je veliki uspjeh za nas. Znali smo da igramo protiv dobre ekipe koja ima odlične pojedince. U mnogim segmentima igre morali smo da im odgovorimo na pravi način i mi smo to vrlo korektno  uradili. Njihov najjači adut danas je bio prekid i uspjeli su da nam tako daju gol, ali smo isto tako uspjeli da odbranimo petnaestak njihovih dobrih prekida. Dobro smo stajali iza lopte, bili smo disciplinovani i kontrama pokušavali da ugrozimo gol rivala. Nismo imali mnogo šansi, ali smo i osujetili protivnika da stavra prilike iz igre. Izuzetno sam zadovoljan osvajamo bod po bod, a valjda ćemo u nekim narednim utakmicama osvojiti i sva tri, kazao je Vučkević.

Inače utakmica je odigrana teškom terenu i na momente naleti ledene kiše još više su otežavali kretanje aktera meča.

Od samog početka Nikšićani su jasno pokazali zbog čega su došli u Pljevlja. Visokim presingom lako su oduzimali loptu od rivala, a već u šestom minutu mogli su da povedeu. Nakon prekida šut glavom Stefana Cicmila prošao je tik pored gola Adisa Kuča. Od tada gosti su imali više loptu u nogama, ali teško su dolazili u priliku da ugroze gol Rudara. Sa druge strane domaći su pokušavali po bokovima da stvore višak, no odbrana Sutjeske lako je izlala na kraj sa napadima domaćih fudbalera. U 31. minutu Elom Kođo uklizao je i odnio loptu ispred Marka Ćetkovića, arbitar Predrag Radovanović sa zakašnjenjem dunuo je u pištaljku i svirao prekršaj za Sutjesku, što je podiglo kompletnu klupu Rudara i na noge, međutim Radovanović nije promjenio svoju odluku. Prekid je izveo Marko Vučić, a na pravom mjestu bio je Bojan Ciger, koji je desetak minuta ranije zamjenio Cicmila, i Sutjeska je povela. Poslije toga, zbog prigovora sa klupe je udaljen trener golmana Rudara Žarko Lučić. Nikšićani su kontrolisali utakmicu, a skoro nakon svakog prekida bila je stpostotna prilika za goste. Rudar je do kraja poluvremena imao jednu šansu za gol i to nakon šuta Kođa, sa oko 25 metara, u 43. minutu, ali je Vladan Giljen bio dobro postavljen i ukrotio snažan šut internacionalca iz Togoa.

U nastvaku utakmice Rudar je krenuo nešto ofanzivnije, ali prekidi su bili idelane situacije za Sutjesku da riješi meč, međutim iz povoljnih sutiacija uslijedio ili traljav ili neprecizan šut. Kako to obično u fudbalu biva uslijedila je kazna. U 62. minutu Božo Marković nije uspio da pogodi gol sa oko pet metara, a u nastvaku akcije lopta je došla do Danila Markovića na desnoj strani terena, koji je imao svo vrijeme ovog svijeta da se namjesti centrira i pronađe Radomira Đalovića na lijevoj stativi gola Giljena. Takve prilike iskusni Đalović rijetko propušta i uslijedilo je izjednačenje. Trener Nikola Rakojević pokušao je da izmjenama nešto promjeni na terenu, ali to mu nije uspjelo.

Rudar je motivisano ušao u utakmicu, tačno je znao šta želi, a to je da ne izgubi i tako su se ponašali svih 90 minuta. Kolega Vukčević je odlično vodio tim, ali mi smo napravili dosta gluposti. Samo jedan detalj, a to je da smo nakon idelanog zicera za gol Boža Markovića u nastavku akcije primili gol. Tačno je da se zahuktava borba za vrh tabele i svi znamo da je naša liga nepredvidiva, ali mi gledamo samo sebe i nadam se da će sve biti bolje u nekim narednim utakmicama. Ipak mi smo još uvijek prvi i imamo jednu solidnu prednost, kazao je Rakojević.

Do kraja utakmice Rudar se branio, a najbolju priliku za Sutjesku imao je u 88. minutu Vladan Bubanja koji nije uspio da zahvati loptu na desetak metara od gola.