Naslovna Sport Košarka Poraz Rudara od Jedinstva 1950

Poraz Rudara od Jedinstva 1950

0

SUPER LIGA KADETA 2. KOLO

Rudar-Jedinstvo 1950 70:75 (10:16, 16:24, 34:22, 10:13)

Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 70. Sudije: Gušmirović (Bijelo Polje), Debeljević (Pljevlja) i Damjanović (Pljevlja)

RUDAR:  Terzić  14, Vučinić, Unković 1,Dragutinović 29, Preradović,  Lacmanovič 10, Brajković, Mitrović, Knežević, Bjeković, Jelovac, Dačević  16.

JEDINSTVO: Stefanović  7,  Božović, Bošković 21,Španjević , Grbović, Vojinović 6, Madžgalj 18, Femić, Zejak 19, Gutić , Višnjić, Šćekić 4.

Rudar je treći put ove sezone poražen od Jedinstva 1950, mada su u drugom dijelu utakmice mžda mogli do preokreta. U prvoj dionici utakmice dominirali su gosti, au  trećoj četvrtini Rudar je postigao, skoro deset poena više nego u prvom poluvremenu, riješio tu dionicu igre u svoju korist 34:22 i smanjio prednost Bjelopoljaca na svega dva poena. Međutim uz malo sportske sreće Jedinstvo je uspjelo da sačuva prednost i zasluženo osvoji bodove.