Naslovna Najnovije vijesti Kadeti Rudara za peto mjesto igraju protiv Celja

Kadeti Rudara za peto mjesto igraju protiv Celja

0

Kadeti Rudara pobjedili su Dramen iz Norveške u poslednjem kolu grupne faze 29. Međunarodnog turnira „Balaton kup“ koji se igra u Vespremu sa 19:14. Na taj način oni će se poslednjeg dana turnira boriti za peto mjesto na ovom prestižnom rukometnom turniru.

Nakon što su  prvog dana turnira pobjedili Zubri iz Češke sa 26:21. Drugog dana jednog od najjačih turnira u Evropi za mlađe kategorije – 29. “Balaton kup.” kadeti Rudara poraženi su od Zagreba i domaćina. drugog dana u prvoj utakmici Rudar je poražen od Zagreba sa 19:14. Ekipa iz Pljevalja odlično se držala do 15. minuta, ali onda je Zagreb pokazao zbog čega ima jednu od najboljih rukometnih škola u Evropi. U drugoj utakmici, koja je odigrana četiri sata poslije utakmice sa Zagrebom Rudar se sastao sa domaćim timom Vespremom. Jakom i pokretljivom odbranom, na ivici isključenja, od samog početka utakmice tim iz Mađarske uspio je da neutrališe napade Rudara i povede sa 3:0. Međutim Rudar je vrlo brzo pronašao način kako da se suprostavi toj odbrani i već u 8. minutu bilo je 4:4. Kasnije se Vesprem nakon dvije neopreznosti u odbrani i propuštenog zicera sa krila odvojio i poveo sa dva gola razlike, a prednost Vesprema je rasla do kraja utakmice. Inače utakmica na ovom turniru traje 40 minuta, što znači da jedno poluvrijeme traje 20. minuta.

U odlučujućoj utakmici za treće mjesto u grupi nijednog trenutka nije bilo dileme ko će biti pobjednik. Rudar je već od početka ktrenuo silovito i na poluvrmenu ima nedostižnih šest golova prednosti. Bilo je 12:6. U drugom poluvremenu Norvežani su uspjeli da prednost Pljevljaka smanje na četiri gola, ali ni jednog trenutka nije se postvaljalo pitanje pobjednika. Na kraju je bilo 19:14 za Rudar.

U utakmici za peto mjesto Rudar će igrati protiv ekipe Celja. Utakmica počinje u 9 časova.  Utakmicu možete pratiti uživo na https://www.youtube.com/channel/UCLsEUtRWwCY40Ots5DRgo1w/featured

Danko Gospić učesnik  projekta „Informacije bez prepreka“ koji finasira Zavod za zapošljavanje Crne Gore