Naslovna Najnovije vijesti OŠ „Salko Aljković“ sveukupni pobjednik

OŠ „Salko Aljković“ sveukupni pobjednik

0

ODRŽANA 13. TRKA “ZA SREĆNIJE DJETINJSTVO“

Na Gradskom stadionu u Pljevljima, Opštinska organizacija Crvenog krsta“ Pljevlja organizovala je 13. trku „Za srećnije djetinjstvo“. Na ovoj manifestaciji učestvovala su djeca iz tri gradske osnovne škole i šest seoskih. Sveukupni pobejdnik je Osnovna škola „Salko Aljković“, druga je bila OŠ „Boško Buha“, a treća OŠ „Ristan Pavlović“. Međutim po broju učesnika najbolji rezultat ostvarila je OŠ „Mihailo Žugić“ iz Odžaka, jer je ova seoska škola sa 23 učesnika osvojila četiri zlatne medalje. Sekretar OO Crvenog krsta Pljevlja Željko Minić naglasio je da je možda ove godine broj seoskih osnovnih škola bio manji, ali da je ukupan broj učesnika bio na nivou od prije deset godine.

I ova manifestacija je pokazala da je izgradnja tartan atletske staze u Pljevljima pun pogodak, jer se djeca vrćaju kraljici sportova i sve je veće interesovanje za atletiku zahvaljujući prije svega ljudima iz AK „Rudar“, ali i profesorima fizičke kulture koji kroz nastavu populatišu ovaj sport. Već godinama iugrana ekipa volontera Crvenog krsta i prosvjetnih radnika organizuje ovu manifestaciju i sve je proteklo u najboljem mogućem redu, kazao je Minić.

Rezultati

Predškolci, djevojčice 30 metara travnati teren

  1. Dunja Sekulić
  2. Aleksandra Vuković
  3. Jovana Lončar

Predškolci, dječaci 30 metara travnati teren

  1. Andrej Vasilijević,
  2. Konstantin Perković
  3. Rejan Bambur

Prvi razred djevojčice 30 metara travnati teren

  1. Lara Mišović OŠ „Boško Buha“
  2. Lana Vuković OŠ „Mihailo Žugić“ Odžak
  3. Tijana Kotlaja OŠ „Salko Aljković“

Prvi razred dječaci 30 metara travnati teren

  1. Imam Talović OŠ „Salko Aljković“
  2. Aleksandar Gogić OŠ „Boško Buha“
  3. Luka Babić OŠ „Salko Aljković“

Drugi razred djevojčice 50 metara travnati teren

  1. Dijana Martić OŠ „Mihalo Žugić“ Odžak
  2. Ksenija Dakić OŠ „Salko Aljković“
  3. Jovana Bajčetić OŠ „Radoje Tošić“ Srdanov Grob

Drugi razred dječaci 50 metara travnati teren

  1. Nikola Sokić OŠ „Salko Aljković“
  2. Srećko Tošić OŠ „Ristan Pavlović“
  3. Vlado Bujišić OŠ „Mataruge“

Treći razred djevojčice 100 metara travnati teren

  1. Teodora Borović OŠ „Ristan Pavlović“
  2. Marijana Gogić OŠ Boško Buha“
  3. Tina Vujičić OŠ „Boško Buha“

Treći razred dječaci 100 metara travnati teren

  1. Adijan Šabanović OŠ „Boško Buha“
  2. Kosta Dujović OŠ „Salko Aljković“
  3. Lekso Bajić OŠ „Ristan Pavlović“

Četvrti razred djevojčice 100 metara travnati teren

  1. Jana Petrović OŠ „Mihailo Žugić“ Odžak
  2. Tajra Tahlović OŠ „Salko Aljković“
  3. Anđela Živković OŠ „Salko Aljković“

Četvrti razred dječaci 200 metara

  1. Lazar Gašović OŠ „Boško Buha“
  2. Uroš Kotlaja OŠ „Salko Aljković“
  3. Valije Nenezić OŠ „Ristan Pavlović“

Peti razred djevojčice 200 metara

  1. Kristijana Vuković OŠ „Salko Aljković“
  2. Leković Andrea OŠ „Salko Aljković“
  3. Tijana Ćurčić OŠ „Ristan Pavlović“

Peti razred dječaci 300 metara

  1. Uroš Zogović OŠ „Ristan Pavlović“
  2. Ivanović Nikola OŠ „Salko Aljković“
  3. Andrej Kartal OŠ „Salko Aljković“

Šesti razred djevojčice 200 metara

  1. Tatjana Mrdak OŠ „Ristan Pavlović“
  2. Irena Lončar OŠ „Ristan Pavlović“
  3. Tamara Grbović OŠ „Salko Aljković“

Šesti razred dječaci 300 metara

  1. Alen Karajica OŠ“Boško Buha“
  2. Janko Petrović OŠ „Ristan Pavlović“
  3. Ognjen Macanović OŠ „Boško Buha“

Sedmi razred djevojčice 400 metara

  1. Anđela Stevanović OŠ „Boško Buha“
  2. Andra Bajčeta OŠ „Boško Buha“
  3. Milenka Miličić „OŠ „Mihailo Žugić“ Odžak

Sedmi razred dječaci 600 metara

  1. Vladimir Lučić OŠ „Salko Aljković“
  2. Milan Ajduković OŠ „Salko Aljković“
  3. Nikola Čepić OŠ „Jakub Kubur“ Boljanići

Osmi razred djevojčice 400 metara

  1. Atanasija Ječmenica OŠ „Ristan Pavlović“
  2. Marija Ječmenica OŠ „Salko Aljković“
  3. Anja Gardašević OŠ „Salko Aljković“

Osmi razred dječaci 600 metara

  1. Luka Lekić OŠ „Salko Aljković“
  2. Stefan Golubović OŠ „Salko Aljković“
  3. Danko Pivljanin OŠ „Salko Aljković“

Deveti razred djevojčice 400 metara

  1. Elma Gogalić OŠ „Mihailo Žugić“ Odžak
  2. Nikoleta Vujanović OŠ „Salko Aljković“
  3. Vanja Terzić OŠ „salko Aljković“

Deveti razred dječaci 600 metara

  1. Nihad Čuturić OŠ „Mihailo Žugić“ Odžak
  2. Ognjen Ajduković OŠ „Salko Aljković“
  3. Ognjen Terzić OŠ „Salko Aljković“

 

 

43255222_10211787849562137_1022782994810667008_n

FOTO I VIEDO MILENKO JELIĆ