P1030647 Sport

Sudijska lakrdija u Petrovcu

PRVA „TELEKOM“ FUDBALSKA LIGA CRNE GORE

Petrovac-Rudar 3:1 (0:1)

Stadion pod Malim brdom. Gledalaca oko 150. Sudije: Miloš Savović o (Podgorica). Pomoćnici Dragan Vujović 0 i Goran Bogdanović 0 (oba iz Cetinja). Strijelci Vujović u 14, Mikiječj u 65. i Kažić u 71, za Petrovac a Bošnjak u 48. minutu za Rudar. Žuti kartoni Mikijelj (Petrovac) Pešukić, Sekulić, Felipe, Đalović, Bošnjak (Rudar)

PETROVAC: Popović, Muharemović (od71. Vučinić), Kajević, Mikijelj, Marković ( od 63. Jamamoto), Kacić (od 51. Kažić), Vujović, Vujičić, Vulaj, Kalezić, Pajović.

RUDAR: Aković, Golubović, Drašković, Pešukić, Sekulić, Sopo (od 77. Macanović), Kuč (od 79. Mrdak), Pejaković 0 (od 56. Zečević), Felipe, Bošnjak, Đalović.

Rudar je sam sebe porazio protiv Petrovca, a goste je dodukao arbitar iz Podgorice Miloš Savović, koji je direktno uticao na rezultat tako što nije dosudio više nego očigledan jedanaesterac u korist gostiju kada je golman Petrovca Stefan Popović srušio Radomira Đalovića kod rezultata 2:1 za Petrovac. Minut kasnije Rudar je primio treći gol. Domaći su iz tri udarca u okvir gola toliko puta i tresli mrežu, a odbrana Rudara nakon prekida izvođenja  djelovala je blago rečeno loše, za razliku od ostatka ekipe koja je u drugom poluvremenu odigrala dobro, tačnije onoliko dobro koliko je to dozvolila nervoza izavana arbitražom. Poslije utakmice Edis Mulalić, u izjavi za Arena sport televiziju bio je više nego bijesan

-Kaži ti meni kakva je bila utakmica. Znam ja rezultat nisam ja retardiran. Šta želiš da ti kažem, šta god kažem kazniće me jedno pet godina. Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, kazao je Mulalić i zaćutao.

Rudar je lošije počeo utakmicu biulo je tu problema u organizaciji igre, manjak komunicije između igrača bio je vidljiv, a nerijetko su štoperi bili ti od kojih je počinjao napad. Istina Pljevljaci su bili nešto bolji kako je vrijeme odmicalo, imali više loptu u nogama, ali u prvom poluvremenu, bez šuta na gol rivala. Ono što je već tada podsticalo nervozu igrača Rudara je domaćinsko suđenje Miloša Savovića koji je, pored nedosuđenog penala, u procjenama prekrašaja bio itekako blagonakloniji prema domaćem timu. Činjenica je da igračima Rudara pokazao čak pet žutih kartona, a stekao se utisak da je mogao pokazao bi nekome i crveni. Žuti karton koji je dobio Felipe u 56. minutu kada je u šesnaestercu domaćih prije stigao do lopte, a kasnije se sudario sa štoperom domaćih govori dovoljno o kvalitetu arbitraže Savovića.

Prvi je pokušao Rudar, tačnije Felipe, koji je šutirao iskosa sa sedam-osam metara, ali preko gola. Ipak Rudar je primio gol već nakon prvog kornera domaćeg tima. Korner je u 14. minutu izveo Benjanim Kacić, odbrana Rudara je bila loše postavljena, kao i golman Aković. Nenad Vujović je skočio i sa ivice peteerca, iskosa sa desne strane iskoristio svoju visinu i zakucao loptu u mrežu. Do kraja poluvremena Rudar je napadao, a Petrovac iz kontra napada jednom je uspio da ugrozi gol Rudara, ali u 31. minutu odlično je ispred Kacića intervenisao Milija Golobović. U 41. minutu iz više nego idealne situacije sa linije šesnaesterca iz trka je šutirao Nemanja Sekulić, ali pored gola.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Rudar je izjednačio. Po desnoj strani odlično je prošao Periša Pešukić,  iz peterca pored gol aut linije ubacio loptu, snažno po zemlji, u sredinu, a Armin Bošnjak zakucao loptu u mrežu. U 57. minutu Golubović je presjekao jednu loptu, dodao do Felipea, koji je proslijedio ka Radomiru Đaloviću, no dosta iskosa tako da napdač Rudara nije  uspio da kruniše golom taj napad. Nakon što su propustili da riješe utakmicu i krunišu dobre akcije koje su propale zbog loše komunikacije, jer su čak dva igrača u dva navrata išla na loptu. I kada se očekivalo da će je neko zakucati u mrežu igrači Rudara su se sudarali. U jeku dominacije Rudara Petrovac je ponovo poveo U 65. minutu Rudar je ponovo primio gol iz prekida. Zoran Mikijelj je  ostao potpuno sam u šesnaestercu gostio, primio loptu poslije kornera namjestio je i zakucao u mrežu. U 69. minutu golman Petrovca uspio je da ukroti šut Zečevića, a Felipe iz više nego idelane prilike, poslije asistencije Bošnjaka,  sa sedam metara šutirao više nego traljavao. U 70. minutu golman Petrovca je strušio Đalovića, a Savović je pokazao žuti karton Đaloviću. U nastavku akcije Petrovčani su iskoristili to što su Pljevljaci više prigovarili sudiji nego gledali šta se dešava izveli kontranapad koji je realizovao Marko Kažić. Potpuno šokirani onim što im se desilo Pljevljaci su zastali, domaći su imali nekoliko pokušaja, ali bez uspjeha. U 90. minutu glavom je šutirao Milivoje Mrdak, ali nije uspio da postigne gol.

Trener domaćih Rudolf Marčić kazao je nakon utakmice da je zadovoljan bodovima

Više sam zadovoljan rezultatom nego igrom. Rudar je dominirao u 50 minuta, a onda smo mi pokazali karatker izvršili  dobre izmjene i više željom nego znanjem dobili utakmicu. Uspjeli smo da kaznimo svaku grešku rivala i ponavljam rezultat je dobar, ali igra mora biti mnogo bolja, zaključio je Marčić.