Brdska auto trka Dajevica Han Rudnica.Still002 Sport

Završena auto trka na stazi Dajevića Han-Rudnica, AP Sport Pljevlja položio ispit

Brdska auto trka Pljevlja 2018. koja je vožena na stazi Dajevića Han-Rudnica i koja je bodovana za prvenstvo Crne Gore, potvrdila je dominaciju AMSK „Blažo Smiljanić“ iz Kotora u ovom sportu. Ovaj klub u ukupnom plasmanu zauzeo je prvo mjesto sa 75 bodova, drugi je bio AMSK „Crmnica“ iz Podgorice, a treći AMSK „Podi“ iz Herceg Novog.

Ovo je bila peta brdska trka u sezoni, koje organizuje Auto moto sportski klubovi Crne Gore,. Domaćin trke AMSK „AP sport Pljevlja“ potrudio se, kao i uvijek, da sve protekne u najboljem redu. Od 34. prijavljena vozača, iz 12 klubova, trku je završilo njih 27, a najbolji u generalnom plasmanu bio je Dražen Radulović iz AMSK „Podgroca rejsing tim“, drugi je bio Nemanja Kašćelan iz AMSK „Blažo Smiljanić“ iz Kotora, a treći Nikola Asanović iz AMSK „Podgroca rejsing tim“.

Brdska auto trka Dajevica Han Rudnica.Still003

Očekivalo se da će Luka Špadijer iz AMSK „Mondijal“ sa svojom formulom napasti rekord staze, ali nije uspio da završi prvu vožnju. Inače rekord staze, koja je duga 4,6 kilometara postavio je 2015. godine Miloš Asanović. On je tada vozeći formulu 3 stazu prošao za 2, 23, 101. Prije njega rekord je iznosio 2,34 a postavio ga je Dragan Milić 2009. godine.

Trku je otvorio predsjednik opštine Pljevlja Mirko Đačić koji je naglasio da je ovo jedina auto trka koja se održava na sjeveru Crne Gore i najavo da će lokalna uprava u narednom periodu pomoći održavanje i modrnizaciju ove staze.

Brdska auto trka Dajevica Han Rudnica.Still001

Na kraju trke u ime sponzora pehare su podijelili Ena Plakalo, najmlađi član AMSK „AP sport Pljevlja“, Dragan Papić direktor Auto centra „Papić komerc“, Zoran Gospić. Član Odbora direktora Rudnika uglja AD Pljevlja, Mersudin Halilović sekretar Sekreatrijata za društvene djelatnosti i Mervan Avdović direktor trke.