IMG-773266771415ef959c8fb8563d09bdf3-V Sport

Pobjeda nad Zetom vodi Rudar u Evropu

Rasplet borbe za izlazak na međunarodnu scenu biće viđen u posljednjem kolu Telekom 1.CFL ove sezone.

Mladost je imala priliku da obezbijedi treće mjesto na tabeli, ali je na svom terenu remizirala sa Petrovcem – 1:1, pa sada ima tri boda više od Zete na četvrtom i Rudara na petom mjestu. Gosti su na Starom aerodromu vodili od 58. minuta i gola Nišikave, izjednačio je u 86. Adrović.

Zeta je u Golubovcima poražena od Grblja sa 2:1, iako je vodila od 7. minuta golom Krstovića. Izjednačio je Montenegro u 55, do je tri boda gostima donio Pejić u 89. minutu.

Do boda je došao i Rudar na gostovanju Iskri – 0:0. Rudar sada ima isti broj bodova kao i Zeta uz bolji međusobni skor, ali da bi se plasirao u Evropu mora pobjediti Zetu, jer ima lošiji međusobni skor sa Grbljem. Rudar bi i sa remijem mogao do Evrope u slučaju da Grbalj ne pobjedi Mladost u poslednjem kolu.

dok je Budućnost trijumfovala protiv Kom Eurozoksa na Zlatici – 3:2. Golove za goste postigli su Vlaisavljević u 41, Raičević u 50. i Nikač u 65. minutu, na drugoj strani u strijelce su se upisali Rudović u 61. i Milošević u 90. minutu.