Naslovna Sport Fudbal Rudar po zaleđenom terenu pobjedio Petrovac 3:1

Rudar po zaleđenom terenu pobjedio Petrovac 3:1

0

U 21. Kolu Prva Fudbalske lige Crne Gore, Rudar je na Gradskom stadionu pobjedio Petrovac sa 3:1. Utakmica je odigrana na -10 stepeni po zaleđenom terenu.

PRVA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE 21. KOLO

Rudar-Petrovac 3:1 (0:0)

Stadion Gradski. Gledalaca oko 200. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) 1. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) 1,5 i Ivan Bogdanović (Cetinje) 1,5. Strijelci: Đalović u 50. i 55. i Paunović u 90+3, za Rudar, a Boričić u 52. za Petrovac.

RUDAR: Agović 2,5 Mitrović 2, Kotorac 2, Vuković 2 (od 72. Zečević), Bošnjak 2 (od 46. Paunović 2), Janletić 2, Reljić 2,5, Živković 2, Kuč 2, Tomašević 2, Đalović 2,5 (od 88. Brnović-).

PETROVAC: Popović 2, Vujović 2,5, Kalezić 2, Marković 1,5, Kacić 1,5 (od 80. Peličić-), Vuković 1,5 (od 68. Kačar-), Mikijelj 2, Bulatović 1,5 (od 60. Đorđević 1,5), Pajović 1,5, Kajević 1,5, Boričić 2.

Igrač utakmice Radomor Đalović 2,5 (Rudar)

Nakon poslednjeg zvižduka sudije Miloša Savovića oko 200 najzagriženijih ljubitelja fudbala aplauzom je ispratila aktere utakmice koji su im, u drugom poluvremenu priredili sjanu fudbalsku predstavu. Rudar jeste zasluženo pobejdio, ali je Petrovac pokazao da se neće tako lako odreći prvoligaškog statusa, jer igrali hrabro, lijepo za oko i maštovito u napadu.

-Čestitao bih Rudaru na pobjedi. U prvom poluvremenu potpuno smo ravnopravno parirali Rudaru, a kada su u nastavku zaigrali sa dva napadača stvorili su nam dosta problema. Meč je riješio svojom majstorijom Radomir Đalović, ali ostaje žal za našim propuštenim stopostotnim prilikama Đorđevića i Kačara. Ostaje nam da nastavimo sa radom i borimo se do kraja. Moram da napomenem da smo nakon što smo izvršili tri izmjene poslednjih deset minuta igrali sa igračem manje jer je jedan od najboljih na terenu Nenad Vučinić doživio potres mozga, kazao je šef struke Petrovca Rudolf Marčić.

Istina je da je Rudar mnogo bolje zaigrao kada je trener Miodrag Vukotić uveo u igru drugog napadača.

Rudar Petrovac (1)

Rudar Petrovac (2)

Rudar Petrovac (3)

Rudar Petrovac (4)

-Ovo je bila veoma važna utakmica za nas. Jedino nam je pobjeda odgovarala i zbog toga sam u igru uveo i drugog napadača, i ofanzivnije krenuli ka golu protivnika. Brzo smo dali gol, ali smo ponovili neke ranije greške i isto tako brzo primili gol. Kasnije smo pojačali i sasvim zasluženo došli do bodova. Istina je da je Petrovac imao odlične prilike, ali tu je bio Agović koji je svojim dobrim odbranama doprinio našoj pobjedi. Idemo dalje jer svaka utakmica do krtaja nam je važna kako bi došli do našeg cilja, istakao je Vukotić.

Prvo poluvrijeme jeste bilo borbeno, ali bez nekih izrazitih prilika. U 10. Minutu slobodan udarac sa 25 metara izveo je kapiten radule Živković, ali lopta nije htjela u gol odbila se od stative u gol aut. U 23. Minutu Đalović je uposlio Vukoviča, koji je kao na tacni proslijedio loptu do Armina Bošnjaka, ali je vezista Rudara sa sedam-osam metara promašio gol. U psoeldnjem minutu prvog poluvrmena, arbitar Miloš Savović nije pokazao na jedanaesterac nakon igranja rukom u svom kaznenom prostoru Nedana Vujovića.

Rudar je odlično popčeo drugo poluvrijeme. U 51. Minutu centrirao je Stevan Reljić, a Radomir Đalović glavom sa pet metara postigao gol. Tek što su krenuli sa centra gosti su izjednačili. Jovan Vučinić uposlio je Balšu Boričića, koji je iskoristio smušenost cetralnih bekova Rudara i mirno sa per metara savladao Jsamina Agovića. Tri minuta nakon toga korner je izveo Edvin Kuč, lopta ke preletjela sve igrače, a na suprotnoj strani loptu je majtorski umitio Đalovićmi volejom mtirao Popovića. Petrovac je u 70. minutu mogao do izjednačenja. Vučinić je upsolio rezervistu Stefana Đorđevića čij je udarac maestralno odbranio Agović. Minut nakon toga u odlilčnoj prilici bio je Kuč, ali je njegov šut odbranio Popović. Četiri minuta prije kraja utakmice Vučinić je uposlio Ervina Kačara, čij je udarac sa desetak metara odbranio Agović. U poslednjem minutu zaustavnog vrmena sijevnula je kontra Pljevljaka, Janketić je uposlio Zečevića, ovaj prilijedio loptu do Kotoraca, koji je nesebično dodao loptu do Paunovića, koji je stavio tačku na ovu utakmicu, koju je posmtralo oko 200 promrzlih gledalaca.