13939482_515635141957595_7029321493253870773_n Sport

Spektakl u najavi – X Noćni turnir u basketu „Baci drogu u koš“

Deseti, jubilarni, turnir u basketu “Baci drogu u koš“ održaće se u Sportskom centru „Ada“ od 23. do 25. avgusta. Prijava ekipa za ovaj turnir koji se igra pod pokroviteljstvom opštine Pljevlja traju do 21. avgusta, a kotizacija po muškoj ekipi je 30 eura.  Kao i ranijih godina ekipa može da ima ukupno četiri člana, a igraće se basket tri na tri.

13907018_515641245290318_3420210722400210466_n

Sigurno je da će nagradni fond privući veliki broj ekipa jer pobjediku turnira, u muškoj konkurenciji, pored pehara i medalja, pripašće novčana nagrada od 600 eura, drugoplasiranoj ekipi pripašće 350, a trećeplasiranom timu 150 eura.

14089075_515634931957616_653577747196983797_n

U ženskoj konkurenciji nagrade se 300 eura, za pobjednice, 200 eura za poraženi tim u finalu, dok će ekipi koja osvoji treće mjesto pripasti 100 eura. Najbolji trojkaši u muškoj i ženskoj konkurenciji dobiće po 100 eura, a pobjednici u šutiranju slobodnih bacanja po 50 eura. Sve utakmice na turniru web televizija MNE sport prenosiće direktno. Kao i svake godine Sekretarijat za društvene djelatnosti pripremio je nasvakidašnju zabavu za publiku, a ove godine publiku će zabavljati učesnici šou programa „Ja imam talenat“ Break dance bboys i DJ Jamma.

baci drogu u koš deseti

Generalni sponzor turnira je Rudnik uglja AD Pljevlja, a sponzori su Turistička organizacija Pljevlja, Slavija komerc, Sindikat TE Pljevlja, DOO Taša, GM kafa, NLB banka i Konfekcija Papić.

14051734_515629375291505_978187086079680072_n

Sve informacije oko turnira i prijava ekipa možete dobiti na telefon 068 820 184

14079500_515643948623381_8401128705285374825_n-770x472

14089073_515643621956747_4725924458414958383_n

Prošle godine u muškoj konkurenciji najbolja je bila ekipa Palada iz Podgorice, a  Osvajači u ženskoj konkurenciji.  Najbolji trojkaš devetog noćnog turnira u basketu ,,Baci drogu u koš“ bio je Dejan Posuka dok je najbolja trojkašica bila Bojana Kovačević.U izvođenju slobodnih bacanja u kategoriji dječaka najbolji je bio Luka Nikolić član KK Pljevlja dok je u konkureniji djevojčica slavila Tijana Todorić članica ŽKK Rudar a najmlađi učesnik turnira bio je Mihailo Knežević 2008.godište. Finalnu noć pratilo je blizu 1.500 gledalaca.