20638249_1260989120677829_7164639692951495775_n Sport

Breznica bolja od Sarajeva

Juče je u Trening kampu FK Sarajevo odigrana prijateljska utakmica između SFK 2000 Sarajevo i ŽFK Breznica.
Dobru utakmicu sa puno golova i dosta zanimljivih poteza bolje su otvorile gostujuće igračice iz Pljevlja, pa su u prvih petnaest minuta tri puta prijetile, ali je golman SFK 2000 Sarajevo izlazila kao pobjednik.

20638317_1260989427344465_8206385002996534432_n

Ipak u 17. minuti za prednost gostujuće ekipe pogodila je Bojat Tamara, koja je danas igrala sjajno. U 21. minuti nakon dobre akcije domaćih, Kršo je pokušala, ali njen udarac ide pored gola. Deset minuta kasnije, Vraneš je sutirala, a golman SFK odbranila, ali odbijenu loptu u gol šalje Varda. Za 0:3 osam minuta prije kraja prvog poluvremena pogodila je Jankov, kada je dobrim udarcem sa distance pogodila mrežu domaće ekipe. Pred kraj prvog poluvremena fudbalerke SFK krenule su ofanzivnije, a Kršo je imala još jednu priliku, koju je odbranila golman ŽFK Breznica. Do kraja prvog poluvremena domaće su ipak uspjele postići gol, nakon centaršuta sa strane Kršo je vratila loptu u sredinu, a za 1:3 pogodila je Mejrema Medić. Prvu priliku u osmoj minuti drugog poluvremena imala je Alma Jašarević, ali njen udarac odlazi preko gola.

U 58. minuti grešku zadnje linije SFK iskoristila je danas sjajna Tamara Bojat i pogodila za 1:4. Pet minuta kasnije, opet je Kršo prijetila golu gostujuće ekipe, ali istakla se Bajcetic golman Breznice i uz pomoć stative spasila gol. U 68 minuti gol za 2:4 postiže Selma Kapetanović, a nakon Selminog gola nije bilo zanimljivih situacija sve do 88. minute, kada je nakon centaršuta Amele Kršo, glavom loptu u mrežu poslala Dajana Spasojević. Ipak to nije bilo sve, pa smo u 90. minuti vidjeli još jedan gol Tamare Bojat za konačnih 3:5.

Izvještaj: sport1.ba

20664492_1260989620677779_8212193460570822001_n

20729306_1260989764011098_8272703806076461012_n

20663744_1260989824011092_6838410276168950457_n

Cijelu utakmicu izmedju SFK Sarajevo i ZFK Breznica mozete pogledata na YouTube linku.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove PV portal-a. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da određene komentare obrišemo bez najave i objašnjenja.