image-0-02-04-4e38fea5c4afd0a4489b2800e3f37e03e053160ea22b46e0caa3f96b7aaa2573-V Sport

Mladost se obradovala pobjedi Pljevalja

MLADOST IZ LJEŠKOPOLJA U DRUGOJ LIGI

Pljevlja-Arsenal 1:0 (0:0)

Stadion Gradski. Gledalaca oko 600. Sudija Radoje Pajović (Podgorica) 0,5. Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) 0,5 i Srđan Jovanović (Bar) 2. Strijelac Talović u 75. minutu. Žuti kartoni: Vuković, Bulatović, Talović (Pljevlja), Bezmarević, Ličina (Arsenal). Crveni kartoni Talović (Pljevlja) u 79. i Krgović (Arsenal) u 76. minutu.
PLJEVLJA: Krsmanović 2 (od 46. Bog. Lučić 2), Vuković 1,5 Bulatović 1,5 Petrić 1,5 Komatina 1 (od 88. Jonuz-), Mrdak 2, Dubak 1 (od 61. Laketić-), Damjanović 2, Bor. Lučić 1,5, Čvorović 1,5, Talović 1,5.
ARSENAL: Popović 1, Đorđević 2, Zindović 1(od 77. Spahić-), Dedejić 1,5, Vuković 1, Bezmarević 1, Krgović 1 (od 66. Pavlović-), Mršulja 1 (od 76. Krasnići-), Maraš, Delić.
Igrač utakmice Dejan Damjanović (Pljevlja) 2
Pljevlja su pobjedila Arsenal sa 1:0 i obradovala, upravu i navijače Mladosti iz Lješkopolja, od kojih je jedan dio više nego emotivno posmatrao utakmicu u Pljevljima. Sve tri ekipe na kraju su osvojile po šest bodova, ali u Drugu ligu će Mladost koja je imala nabolju gol razliku.
Arsenal ima za čim da žali jer je prije svega Vuković u prvom poluvremenu propustio čak četiri stopostotne šanse. U 16. Minutu Vuković je pogodio stativu, a pet minuta nakon toga štoper Bulatović, nakon mlitavog šuta Vukovića, uspio je da stigne loptu prije nego što je ona prešla gol liniju. Pljevlja u prvom periodu igre nisu imala konkretnu šansu za gol, osim kada Mrdak u 15. minutu nije, u gužvi, uspio da zakači loptu na samo par metara od gola.
Drugo poluvrijeme bilo je rastrzano i nervozno, prije svega zahvaljujući arbitru Pajoviću koji je pustio igru sa dosta kontakta. U 70. minutu klupa gostiju se skočila kada je jedan igrač Pljevlja u padu, kao poslednji igrač odbrane loptu zakačio rukama. Pomoćnik Dević i Pajović na to nisu ni reagovali.
U 75. minutu Mrdak je bio jači u duelu od svog pratioca i dok se gosti tražili prekršaj on je centrirao, a Talović pogodio mrežu glavom i ispostavile se lansirao Mladost u Drugu Ligu. Uprzo poslije vođstva Pljevlja sa klupe Aresenala isljučen je Krgović, a nakon drugog đutog kratona i strijelac jedinog gola Talović. Do kraja se igralo uz dosta nervoze, a u poslednjim minutima idelane prilke, za plasman Tivćana u Drugu ligu, propustili su Bezmarević i Dedejić koji sa pet metar nisu bili precizni.

Pitali novinara zbog čega fotografiše!?
Kako se bližio kraj utakmice tako je dio navijača ili članova uprave Mladosti postajao sve nervozniji. Jedan izvještač pokušao je, sa mjesta koje je označeno sa natpisom pres, da mobilnim telefonom fotografiše kraj utakmice, ali nije mogao zbog zajpurenog i nervoznog pristalice budućeg drugoligaša koji je drsko pitao „Šta to slikaš“. Nakon što je dobio odgovor u istom stilu kojim je i pitao i nakon što je član uprave Pljevalja reagovao brzo se povukao. Ubrzo jedan od navijača ili članova uprave Mladosti uputio je izvinjenje. Ipak postavlja se pitanje šta će takvi ljudi na centralnom dijelu tribine, koji je, posevno označen i najmjenjen za ljude iz sporta i novinare i šta takvi ljudi rade u upravama klubova ili su bliski ljudima iz uprave.
U narednom periodu, ukoliko klubovi, kao organizatori utakmice i DOO Centar za sport i rekreaciju ne obezbjede sigurnost novinarima i normalne uslove za izvještavanje Pvportal i još jedan broj medija neće imati detaljne izvještaje sa utakmica. Naravno da naši čitaoci neće biti uskraćeni za informaciju. Pitamo se treba li sjutra neko da se iživljava nad nekim mladi sportskim novinarom, početnikom