Uncategorized

Pirova pobjeda Pljevalja

I pored pobjede nad Komom od 2-1 , fudbaleri Pljevalja i slijedeće godine u Sjevernoj fudbalskoj regiji

Pljevlja – Kom 2-1 (1-1)

Stijelci : Mrdak u 11. i Karadžić u 73. minutu (p)  (Pljevlja) , Alković 33. Minutu (Kom)

Pljevlja , Stadion pod Golubinjom , Gledalaca oko 1200 ,

Sudije : P.Radovanović (Podgorica) 2,5 , pomoćnici : V.Radunović (Nikšić) 2 i D.Mrgunović ( Podgorica) 2.

Žuti kartoni: Bašić , Drašković , Karadžić , Bambur i Vraneš (Pljevlja) , Prelević ,Pajović i Radonjić (Kom).

Crveni karton: Pajević (Pljevlja).

Pljevlja: Jelovac 1 , Bašić 1 , Mitrović 1(od 70 Damjanović -), Petrić 1,5 , Jović 1, Drašković 1,5 , Karadžić 1,5 , Cmiljanić 1 (od 65.Vraneš – )Bambur 1 , Vrećo 1,5 , Mrdak 2.

Kom: Prelević 2,5 , Pajović 1,5 (od 60 . Mešter 1) Radović 1,5 , Marko Ljumović 1,5 , Gutić 1,5 , Todorović 1 , Bukilić 1 ( od 65. Lakušić – ) , Radonjić 1,5 , Janković 2 , Matić 1 , Alković 2 ( od 75. Ljumović Minja -)

Igrač utakmice: Dragiša Prelević 2,5 (Kom).

Kom i Cetinje će igrati u Drugoj ligi , dok će Pljevlja i slijedeće godine igrati u sjevernoj fudbalskoj regiji.To je epilog baraža za ulazak u drugu ligu.

Poslednji meč baraža igrao se u Pljevljima između Pljevalja i Koma.Domaćem timu je za prolazak u viši rang bila potrebna pobjeda od dva gola razlike.

Iako su rano poveli , 11.minut Mrdak sjajno glavom matira golmana Koma Prelevića , Pljevljaci nisu uspjeli da iskoriste dobar početak meča  i odlično navijanje oko 1200 gledalaca na stadionu pod Golubinjom.

U 33.minutu nakon dobre akcije Jankovića i realizatora Alkovića , Kom stiže do izjednačenja.Rezultatom od 1-1 se otišlo na odmor a u nastavku je ekipa Pljevalja i pored velikog broja šansi uspjela da postigne samo jedan gol i to sa bijele tačke nakon prekršaja golmana Koma nad Mrdakom.Strijelac je bio Karadžić.

Do kraja Pljevlja su na sve načine pokušala da postignu i treći gol ali je odlični golman Koma Prelević zaustavio sve opasne šuteve ka njegovom golu.