rudar-celik-finalu-slika-117370 Sport

Na derbi sa puno gorčine

Kup nije prežaljen, a Rudar očekuje derbi sa Budućnosti. Ipak to nejvjerovatnije neće biti utakmica koja će odlučiti o prvenstvu, već samo susret prvoplasiranog i drugoplasiranog tima. Šest bodova prednosti Budućnosti je mnogo, baš kao i gorčine u taboru Pljevljaka. Naime juče je i zvanično potvrđeno da je sudijska trojka skrojila rezultat na utakmici 31. kola sa Lovćenom u Pljevljima, kada je Rudr golom u 93. minutu poražen sa 2:1, jer po njihovom mišljenju penal za Lovćen u 3. minutu prestrogo je dosuđen, a gol Brnovića u 88. minutu, kod 1:1, nije posignut iz ofsajda. Ovo je treći put ove sezone da su sudije kažnjene zbog toga što su direktno uticale na rezultat utakmica koje je igrao Rudar i sva tri puta sudili su na štetu Pljevljaka. Ovoga puta je i internacionalac mahao na štetu Rudara. No to izgleda ne uzbuđuje ljude u FSCG, jer bi se valjda oglasili, ovako, daje za pravo makar navijačima Rudara da sumnjaju u regularnost lige.

Juče je Rudar faksom obavješten da je trener Dragan Radojičić suspendovan zbog vrijeđanja sudije nakon finalne utakmice Kupa, a trener Pljevljaka ne želi to da kometariše.

Od mene niko nije tražio da dostavim izvještaj i to neću da komentarišem. Čeka nas derbi, koji dolazi nakon teške sedmice, nakon što smo ostali bez trofeja. Idemo da se nadigravamo, na žalost pred paznim tribinama. Kao i u svakoj utakmici i u ovoj idemo na trijumf. Dok god postoji i poslednja nada za titulu mi ćemo se boriti. Nije prvenstvo stoprocentno riješeno. Znamo da je Budućnost motivisana da nas savlada ove sezone, da iskoristi naš umor, ali mi ćemo se boriti pa šta bude, kazao je Radojičić

Mijatović, M. Jovanović, Igumanović, Radusinović, Adžić, Brnović, Vlahović, Nestorović, Ivanović, Stojanović I. Jovanović