Naslovna Sport Rukomet Druga pobjeda rukometaša Rudara

Druga pobjeda rukometaša Rudara

0

6. kolo prve lige za rukometaše

Rudar-Cepelin  29:24 (12:12)

Dvorana Sportski centar „Ada“. Gledalaca oko 500. Sudije: Novica Mitrović (Podgorica) i Miljan Vešović (Berane). Sedmerci: Rudar 6(5), Cepeln 7(6) Isključenja: Rudar 8, Cepelin 10

RUDAR: Anđelić (dvanaest odbrana), Marković (jedna odbrana i jedan sedmerac), Đurković, Kovačević, Grujičić 4, Tošić 6, Lacmanović 8(3), Matović 2, Pelidija, Vuković 1(1), Crnogorac 1, Milić 2(1), Stanić,Lučić 5

CEPELIN:Rajković ( tri dobranejedan sedmerac) ,N. Lipovina (šest odbrana), Jablan 3,Otašević, Simović 1, M. Martinović 11(6), J. Martinović,Krivokapić, Peruničić 3, 9 Damjanović 2, M.Jabučanin 1, D Lipovina 1, D. Jabučanin, 15 Ćeranić 2.

Rudar je bolje otvorio meč, poveo sa 3:1, koliko je bilo u petom minutu, ali već u devetom minutu bilo je 4:4. Gosti su smanjili broj grešaka. Takođe proradio je i šut van devet metara i u 17. minutu bilo je 5:8. Do 25. minuta Cepelin je održavao razliku, ali agresivnijom igrom u napadu i trazicijom domaćini su uslovili dva vezana isključenja Cepelina i golom Grujičića u poslednjoj sekundi na odmor otišli sa rezultatskim egalom.

U drugom poluvrmenu Rudar prvi dolazi do +4, u 45. minutu kada je bilo 22:18. Domaći su u 53. minutu vodili sa 26:21, međutim u istom minutu isključen je igrač Rudara Ivan Tošić, koji je sve golove postigao u drugom poluvrmenu, a gosti realizuju i sedmerac. Cepelin je imao četiri puta priliku od 53. do 56. minuta da postignu gol, ali Rudar golom Tošića tada otklanja sve dileme oko pobjednika. Pored Tošića veliki doprinos drugoj pobjedi najmlađeg tima u ligi dao je Nikola Lacmanović i golman Goran Anđelić. Kod gostiju jedino je na visini zadatka bio Martinović.