Bodovi otišli u Nikšić

0

Prva liga za rukometaše

Rudar – Sutjeska 20:30 (8:15)

Sportski centar „Ada“.Gledalaca: oko 500.Sudije: Filip i Predrag Martinović (oba  Cetinje).Sedmerci: Rudar 4 (2), Sutjeska 1 (1).Isključenja: Rudar 4 minuta, Sutjeska 10 minuta.Crveni karton: Trifunović (Sutjeska) u 56 minutu.

RUDAR: Anđelić (12 odbrana), Marković (dvije odbrane), Durković 1 (1), Kovačević 3, Grujičić 2, Tošić 4, Lacmanović 4 (1), Matović, Pelidija, Vuković, Crnogorac 1, Milić 1, Stanić, Lučić 4.

SUTJESKA: Rajković (15 odbrana i dva sedmerca), Bojanić (tri odbrane), Blečić 3, Bulajić, Ašanin 1, Majić 7, Đođić 4 (1), Vučković 2, Nikitović 3, Trifunović 2, Blagojević 2, Nikolić 1, Čizmović 5.

Rudar je uspio samo u prvih 20 minuta da parira iskusnojoj i boljoj ekipi iz Nikšića. Kasnije je bilo više nego uočljivo da poletnoj ekipi Rudara nedostaje  iskustvo i jače utakmice.  Imali su Pljevljaci i vođstvo od 3:1 u šestom minutu, a u  20. minutu minimalan zaostatak  od 7 : 8. Tada su Nikšićani dali gas, a golman Rajković prosto je začarao mrežu i vrlo brzo Suijeska dolazi do visoke prednosti od 8:15 i tada je bilo jasno da će ekipa trenera Mušikića, pošto je izgleda selektor Kastratović i definitivno napustio Sutjesku, osvojiti bodove.